Legia Warszawa ma wszystko w swoich nogach. Nawet w razie porażki z Leicester City mistrz Polski może grać na wiosnę w Lidze Europy

Legia Warszawa ma wszystko w swoich nogach. Nawet w razie porażki z Leicester City mistrz Polski może grać na wiosnę w Lidze Europy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Spartak Moskwa pokonał Napoli (2-1) i dzięki temu awansował na pierwsze miejsce w grupie C Ligi Europy. Co to oznacza w kontekście awansu Legii Warszawa do kolejnej fazy tych rozgrywek?

Środa to dzień, w którym rozgrywane są przede wszystkim starcia w ramach Ligi Mistrzów. Mieliśmy dzisiaj też wyjątek w postaci meczu Ligi Europy, w którym mierzyły się ze sobą ekipy Spartaka Moskwa i Napoli.

Potyczka była niezwykle istotna dla warszawskiej Legii. Być może od jej rezultatu będzie zależeć, czy podopieczni Marka Gołębiewskiego będą grać na wiosnę w europejskich pucharach.

Faworytem byli goście, ale mimo to Rosjanie postawili im trudne warunki i ponownie - bo w pierwszym meczu wygrali 3-2 - pokonali włoski zespół, tym razem 2-1. Dublet na wagę kompletu punktów zdobył Aleksandr Sobolew. Honorowe trafienie dla gości to z kolei sprawka Elif Ełmas.

Co to oznacza dla Legii Warszawa? Zwycięstwo Spartaka powoduje, że ten zespół z siedmioma „oczkami” na koncie przewodzi ligowej tabeli, natomiast nasz reprezentant pomimo dwóch zwycięstw w pierwszych dwóch meczach, spadł już na trzecie miejsce w grupie. Jeśli w czwartek nie wywiezie punktów z King Power Stadium, to Leicester City również przeskoczy „Wojskowych” w tabeli.

Może zatem okazać się w razie jutrzejszej porażki, że jeśli podopieczni Marka Gołębiewskiego zechcą grać dalej, to będą musieli w ostatniej kolejce pokonać Spartak Moskwa. Wniosek? Pomimo dzisiejszego wyniku wszystko nadal jest w nogach Legii Warszawa i jeśli nawet powinie im się noga na Wyspach Brytyjskich, to w razie pokonania Rosjan, będą grać na wiosnę w Lidze Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy