Legia Warszawa: Marek Gołębiewski skomentował porażkę... jednym zdaniem

Legia Warszawa: Marek Gołębiewski skomentował porażkę... jednym zdaniem fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa Marek Gołębiewski wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Wisłą Płock (0-1).

Legia Warszawa od początku tego sezonu spisuje się w Ekstraklasie bardzo słabo i od jakiegoś czasu błąka się po dolnych rejonach tabeli. Wyciągnąć zespół z marazmu miał tymczasowy trener Marek Gołębiewski.

Po zmianie szkoleniowca nie doszło jednak do diametralnej zmiany w grze ekipy z Łazienkowskiej. Ta nadal notowała niezadowalające wyniki, a ich zwieńczeniem jest niedzielna potyczka przeciwko Wiśle Płock.

Choć więcej strzałów oddawali mistrzowie Polski, to trzy punkty trafiły do zespołu Macieja Bartoszka. Mecz zakończył się rezultatem 1-0, a trafienie to zasługa Mateusza Szwocha.

Po zakończeniu rywalizacji wspomniany Marek Gołębiewskie miał przekazać podopiecznym, że rezygnuje z posady trenera pierwszej drużyny.

Ponadto wziął też udział w konferencji prasowej. Tam jednak nie był zbyt rozmowny i zakończył ją po jednym zdaniu.

- Gratuluję Wiśle wygranej i może tylko tyle bym powiedział, bo nie chcę mówić za dużo - powiedział 41-latek.

Nieco bardziej rozmowny był Mahir Emreli. - Trudno cokolwiek teraz powiedzieć. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii Legii, pierwszy raz w ciągu karier wielu z nas. Przegraliśmy zbyt wiele meczów, nie pamiętam kiedy miałem taką serię. Walczyliśmy, ale to nic nie dało. Nie wiem, co jest przyczyną. Jeśli ktoś mówi, że nie walczymy, nie zgadzam się z tym. Jeśli piłka nie wpada do bramki z dwóch metrów, co możesz powiedzieć na ten temat. Nie musisz być topowym zawodnikiem, by wykorzystać taką sytuację, jaką ja miałem. Nie wiem, co mogę więcej powiedzieć. Mogę tylko przeprosić. Wiem, że przeprosiny są teraz niczym dla naszych kibiców. Mamy dwa mecze do końca roku, musimy być skoncentrowani i wygrać. Jeszcze raz przepraszam wszystkich - powiedział reprezentant Azerbejdżanu.

Obecnie mówi się, że głównym kandydatem do zastąpienia Gołębiewskiego jest Leszek Ojrzyński. Byłoby to jednak rozwiązanie tymczasowo, po którym ekipę - prawdopodobnie po sezonie - objąłby Marek Papszun.

Po szesnastu rozegranych meczach mistrzowie Polski zamykają ligową tabelę z dwunastoma punktami na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy