Legia Warszawa: Marek Gołębiewski wypowiedział się po porażce z Leicester City. „Takie jest prawo prezesa”

Legia Warszawa: Marek Gołębiewski wypowiedział się po porażce z Leicester City. „Takie jest prawo prezesa” fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport | Viaplay

Legia Warszawa w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy przegrała z Leicester City 1:3 i wylądowała na dnie tabeli. Po zakończeniu zawodów Marek Gołębiewski, trenera polskiej ekipy, skomentował ich przebieg.

Przedstawiciel Ekstraklasy po 21 minutach przegrywał 0:2. Wtedy bramkę kontaktową zdobył Filip Mladenović, ale chwilę potem gospodarze podwyższyli na 3:1. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Zdaniem szkoleniowca „Wojskowych” kluczowe było trafienie, które jak się okazało, ustaliło wynik zawodów.

– Dwie bramki, które przyszły w nieoczekiwanym, niedobrym momencie dla nas, bo momentami ta nasza gra była ciekawa i fajna. No ale wynik się liczy – stwierdził Marek Gołębiewski w rozmowie z TVP SPORT.

– Gol na 3:1, gdzie złapaliśmy kontakt na 2:1, był moment, gdzie mieliśmy dwie sytuacje Wieteski i jeszcze jedna sytuacja, którą mogliśmy zakończyć strzeleniem bramki – dodał.

Legia Warszawa w niedzielę zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Czasu na przygotowania, biorąc pod uwagę podróż do Polski, nie ma zatem wiele.

– To jest taka praca trenera, który musi w krótkim czasie podejmować ważne decyzje dla klubu – oznajmił.

Dzisiaj ukazał się wywiad Dariusza Mioduskiego. Prezes klubu potwierdził, że chce zatrudnić Marka Papszuna, ale jednocześnie nie zamierza rozstawać się całkowicie z Gołębiewskim. Pytany o całą sprawę trener, dał wyraźnie znać, że nic na ten temat nie wie.

– Taka jest praca trenera. Zostałem poproszony przez zarząd o prowadzenie zespołu, byłem w Legii, w rezerwach. Takie jest prawo prezesa. Nie wiem, nie czytałem tego wywiadu. Jeżeli tak będzie, to prezesa decyzja – rzekł w rozmowie z Viaplay.

Gołębiewski jak dotąd zasiadał na ławce „Wojskowych” sześć razy. Jego podopieczni wygrali tylko raz.

***

Liga Europy: Legia Warszawa z meczem o wszystko w szóstej kolejce

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy