Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa w środę przegrała z Piastem Gliwce i odpadła z Pucharu Polski. Po meczu więcej mówiło się jednak o geście fair play ze strony Gerarda Badíi, który podniósł z murawy rozpamiętującego swój błąd Artema Szabanowa. Teraz do tej sytuacji odniósł się Czesław Michniewicz.

W 78. minucie, przy stanie 1:1, Ukrainiec zagrał niedokładnie piłkę do Mateusza Wieteski. Konsekwencją tego było jej przechwycenie przez Thiago Alvesa, który następnie pognał na bramkę i pokonał Cezarego Misztę.

Jak się okazało później, była to kluczowa akcja spotkania. Piast Gliwice wygrał 2:1 i tym samym awansował do półfinału Pucharu Polski. Po końcowym gwizdku arbitra błędu wybaczyć nie potrafił sobie zawodnik Legii Warszawa sprowadzony w zimowym oknie transferowym z Dynama Kijów.

Artem Szabanow przez dłuższą chwilę leżał na murawie, czego nie dostrzegł żaden z kolegów. Ostatecznie interweniował Gerard Badía, gracz drużyny przeciwnej. Hiszpan podbiegł do blisko 29-latka, pocieszył go i udał się z nim w kierunku szatni.

Kibice docenili gest fair play ze strony 31-latka, ale jednocześnie zgonili „Wojskowych” za ich postawę wobec rozpaczającego defensora. Mając to na uwadze, na konferencji prasowej przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław nie mogło zabraknąć o to pytania.

Czesław Michniewcz pochwalił Badíę, a przy tym wysłał jasny komunikat w kierunku swoich podopiecznych.

– Ładny gest Badíi. Najczęściej tak robią zwycięzcy, ja chciałbym, żeby taka sytuacja była jak najrzadziej – rozpoczął.

– Druga sprawa, nie chcę okazywania niezadowolenia po meczu, nawet wtedy, kiedy popełniasz błąd. Kładziesz się na murawę i czekasz, może ktoś cię zaniesie do szatni. Będziemy na ten temat dzisiaj rozmawiać z Szabanowem. Nie mówię, że zrobił coś złego, ale ta sytuacja jest niezręczna – zaznaczył.

– Część zawodników zeszła do szatni, nawet nie wiedzieli, że on tam leżał. Nikt nie wiedział, ile on tam czasu leżał. Ja tej sytuacji nie widziałem. Będę rozmawiał z zawodnikami, żeby takich rzeczy nie robić. Trzeba to umieć zachować dla siebie, ewentualnie próbować odreagować szatni. Nie potrzebujemy takiego teatru – wyjawił.

– Już wcześniej widać było po nim olbrzymie załamanie. Zaczynamy od środka, stoi zgięty w pół, krzyczę do niego, żeby wrócił do gry, skoncentrował się, jest jeszcze dużo czasu. Strasznie do przeżył i będę z nim na ten temat rozmawiał, żeby nie okazywać słabości przeciwnikowi. Stało się źle, bo popełniłeś błąd, ale to nic wielkiego. To tylko sport – zakończył.

Legia Warszawa pozyskała Szabanowa na zasadzie wypożyczenia z opcją kupna. Jak dotąd rozegrał on koszulce stołecznego klubu trzy mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy