Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego

Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Legia Warszawa wytransferowała Ernesta Muçiego do Beşiktaşu za rekordowe w swojej skali 10 milionów euro. Do tej pory żaden cent z tej transakcji nie wpłynął jeszcze na konto polskiego klubu - zauważył Paweł Gołaszewski w programie „Poznań vs Warszawa” na Meczyki.pl.

Przedstawiciele polskiego zespołu wysyłali w ubiegłych tygodniach sygnały, że sposobią się do sprzedaży reprezentanta Albanii za rekordową sumę po zakończeniu trwających rozgrywek.

Dość niespodziewanie otrzymali jednak ofertę nie do odrzucenia za ofensywnego zawodnika ze strony Beşiktaşu i tuż przed zamknięciem okna transferowego w Turcji zaakceptowali możliwość zainkasowania za niego dziesięciu milionów euro oraz ewentualnych dziesięciu procent z kwoty przyszłej operacji.

Wiele osób przypuszczało wówczas, że Legia Warszawa otrzyma pokaźną transzę z powyższej kwoty, by niezwłocznie zainwestować ją w pozyskanie następcy Ernesta Muçiego lub jakiegokolwiek innego piłkarza, który zwiększyłby możliwości trenerowi Koście Runjaiciowi.

Ostatecznie „Wojskowym” nie udało się nikogo pozyskać. Wpływ na to mógł mieć między innymi fakt, że władze klubu nie chciały dysponować... wirtualnymi pieniędzmi.

Paweł Gołaszewski zdradził w programie „Poznań vs Warszawa” na Meczyki.pl, że na konto stołecznej drużynie nie wpłynęła jeszcze żadna suma ze strony ekipy ze Stambułu, ponieważ w toku prowadzonych negocjacji zapewniła sobie korzystne dla siebie warunki spłaty Albańczyka.

- Legia wychodziła z kryzysu sportowego, a teraz wychodzi z kryzysu finansowego. Wszyscy pytają: „Gdzie są pieniądze za Muçiego?”. Tych pieniędzy jeszcze nie ma. One dopiero będą. Jest sześć lub siedem rat, pierwsza wpłynie do Legii dopiero w marcu - przyznał dziennikarz.

Sam blisko 23-letni zawodnik już zaczął się „spłacać” w nowych barwach. Do tej pory zanotował trzy występy w koszulce Beşiktaşu, które okrasił zdobyciem bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy