Legia Warszawa nawiązała współpracę z japońskim klubem [OFICJALNIE]

2024-06-18 11:13:25; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Legia Warszawa nawiązała współpracę z japońskim klubem [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o nawiązaniu współpracy z klubem FC Tokyo. To przedstawiciel japońskiej ekstraklasy, który zajmuje w tabeli rozgrywek ósme miejsce.

Legia Warszawa w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Uczestniczyli w nich nowi zawodnicy - Claude Gonçalves, Luquinhas oraz Kacper Chodyna. Dodatkowo w bazie treningowej stołecznego klubu pojawił się też przyszły napastnik, Jean-Pierre Nsame. Kameruńczyk przejdzie testy medyczne, a po nich złoży parafkę pod kontraktem. Do Ekstraklasy trafi w ramach wypożyczenia.

To nie koniec dobrych wieści dla stołecznej drużyny, ponieważ klub poinformował o nawiązaniu współpracy z nowym partnerem - FC Tokyo.

„Legia Warszawa nawiązała współpracę z występującym w J-League FC Tokyo. Oba stołeczne kluby będą działać w zakresie wymiany informacji skautingowych o rynkach europejskim i azjatyckim oraz rozwoju młodych zawodników.

Legia Warszawa i FC Tokyo chcą strukturalnie rozszerzyć obszar swojej działalności skautingowej i szkoleniowej. Podpisana umowa obejmuje wymianę wiedzy i informacji między klubami o piłkarzach w kontekście potencjalnych transferów oraz rozwoju zawodników związanych z akademiami klubowymi” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

O komentarz do sprawy pokusił się właściciel i prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

- Wierzymy, że nawiązanie współpracy z FC Tokyo, uznawanym za silną piłkarską markę w Japonii, przyniesie dobre rezultaty dla obu stron. Ta inicjatywa między dwoma klubami ze stolic swoich krajów będzie mieć realne znaczenie. Japonia to dla nas bardzo atrakcyjny rynek, tamtejsi zawodnicy wyróżniają się wysoką kulturą pracy i jakością, a J-League cieszy się powszechnym zainteresowaniem. Polska staje się dla japońskich piłkarzy naturalnym krajem pierwszego wyboru w kontekście występów w Europie oraz adaptacji do innego stylu gry i życia. Kolejnym ważnym strategicznie aspektem jest dla nas poszerzenie możliwości szkolenia młodych zawodników. FC Tokyo ma bogate doświadczenie w rozwijaniu juniorów i adaptowaniu ich do futbolu seniorskiego. Wymiana doświadczeń i wiedzy w tych obszarach będzie bardzo cenna - stwierdził.