Legia Warszawa nawiązała współpracę z Johnem Parkiem [OFICJALNIE]

Legia Warszawa nawiązała współpracę z Johnem Parkiem [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o nawiązaniu współpracy z Johnem Parkiem, który został w klubie ze stolicy szefem rekrutacji międzynarodowej.

Szkot to dość znane nazwisko w świecie piłki. Na przestrzeni lat pracował w charakterze dyrektora sportowego, szefa skautingu, trenera młodzieży i analityka, będąc związanym z Hamilton Academical, Motherwell, Hibernianem, Celtikiem, Maccabi Tel Awiw czy Vancouver Whitecaps.

Park jest najbardziej znany z dziewięcioletniej pracy w Celticu, do którego swego czasu za jego sprawą trafili m.in. Virgil van Dijk, Victor Wanyama, Moussa Dembélé, Scott Brown czy Fraser Forster.

Jak pisze Legia, Celtic zarobił na piłkarzach sprowadzonych i wytransferowanych przez Parka ponad 80 milionów funtów.

- Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach o Legii, naszych celach oraz wyzwaniach i wierzę, że John będzie istotnym wzmocnieniem naszego pionu sportowego. Radek Kucharski, z którym John bezpośrednio współpracuje, miał dotychczas w swoim zespole kilku wartościowych zagranicznych skautów, a teraz ten skład uzupełniamy o mocnego lidera. Za skauting na rynku polskim w pełni odpowiedzialny pozostaje Tomek Kiełbowicz, który będzie także odgrywał istotną rolę przy transferach z naszego regionu Europy - powiedział właściciel i prezes Legii, Dariusz Mioduski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy