Legia Warszawa nie popiera Superligi [OFICJALNIE]

Legia Warszawa nie popiera Superligi [OFICJALNIE] fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa - na razie jako jedyny klub - wzięła udział w akcji „#ClubsAGAINSTTheSuperLeague”.

W ostatnich dniach najwięcej w światowym futbolu mówi się o powstaniu Superligi. Z niedzieli na poniedziałek pojawiła się informacja o tym, że dwanaście ekip postanowiło utworzyć nowe, elitarne rozgrywki.

Za całym pomysłem stoją takie podmioty jak: Real Madryt, FC Barcelona, Atlético Madryt, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham, Arsenal, Inter Mediolan, Juventus oraz AC Milan.

Plan najmocniejszych spotkał się z lawiną negatywnych komentarzy nie tylko ze strony fanów, ale i piłkarskich legend. Teraz do grona zafrasowanych przyszłością futbolu dołączyła też Legia Warszawa.

Obecny mistrz Polski oraz lider Ekstraklasy postanowił wziąć udział w proteście za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stołeczny klub opublikował na Twitterze wpis z hasztagiem „ClubsAGAINSTTheSuperLeague”, co tłumacząc na polski, oznacza: „Kluby przeciwko Superlidze”. Jest to akcja przeciwko powstaniu Superligi.

Właściciel oraz prezes podmiotu, Dariusz Mioduski, znajduje się w Komitecie Wykonawczym ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

Sternik Legii już od jakiegoś czasu piastuje w tej grupie znaczącą funkcję. Jej cele to między reprezentowani interesów poszczególnych klubów w rozmowach z UEFA. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy