Legia Warszawa nie popiera Superligi [OFICJALNIE]

Legia Warszawa nie popiera Superligi [OFICJALNIE] fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa - na razie jako jedyny klub - wzięła udział w akcji „#ClubsAGAINSTTheSuperLeague”.

W ostatnich dniach najwięcej w światowym futbolu mówi się o powstaniu Superligi. Z niedzieli na poniedziałek pojawiła się informacja o tym, że dwanaście ekip postanowiło utworzyć nowe, elitarne rozgrywki.

Za całym pomysłem stoją takie podmioty jak: Real Madryt, FC Barcelona, Atlético Madryt, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham, Arsenal, Inter Mediolan, Juventus oraz AC Milan.

Plan najmocniejszych spotkał się z lawiną negatywnych komentarzy nie tylko ze strony fanów, ale i piłkarskich legend. Teraz do grona zafrasowanych przyszłością futbolu dołączyła też Legia Warszawa.

Obecny mistrz Polski oraz lider Ekstraklasy postanowił wziąć udział w proteście za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stołeczny klub opublikował na Twitterze wpis z hasztagiem „ClubsAGAINSTTheSuperLeague”, co tłumacząc na polski, oznacza: „Kluby przeciwko Superlidze”. Jest to akcja przeciwko powstaniu Superligi.

Właściciel oraz prezes podmiotu, Dariusz Mioduski, znajduje się w Komitecie Wykonawczym ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

Sternik Legii już od jakiegoś czasu piastuje w tej grupie znaczącą funkcję. Jej cele to między reprezentowani interesów poszczególnych klubów w rozmowach z UEFA. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy