Legia Warszawa: Paweł Wszołek wypada z gry [OFICJALNIE]

Legia Warszawa: Paweł Wszołek wypada z gry [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa poinformowała o kontuzji Pawła Wszołka. Badania wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda, a przerwa od gry potrwa przez kilka tygodni.

Skrzydłowy Legii Warszawa nie dokończył sobotniego meczu przeciwko Lechii Gdańsk. Na skutek odniesionego urazu opuścił boisko w 69. minucie.

Wykonane badania wykazały, że Paweł Wszołek doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego uda. W przypadku takich urazów przerwa od gry trwa przez kilka tygodni.

Informacja ta stanowi poważne osłabienie dla ekipy z Warszawy. Co prawda sytuacja Legii w tabeli Ekstraklasy jest już stabilna, lecz w najbliższej perspektywie ma kluczową dla dalszych losów sezonu rywalizację przeciwko Rakowowi Częstochowa w ramach półfinału Pucharu Polski. Wszołek na pewno nie weźmie w niej udziału.

Niewykluczone, że mecz z Lechią Gdańsk był ostatnim dla 29-latka w koszulce Legii Warszawa. Po bieżącym sezonie zakończy się jego wypożyczenie, co oznacza powrót do grającego w Bundeslidze Unionu Berlin.

Wszołek na Łazienkowską trafił pod koniec stycznia. Dotychczas zaliczył dziewięć ligowych występów, a jego dorobek zatrzymał się na czterech trafieniach i dwóch asystach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy