Legia Warszawa pierwszym finalistą Pucharu Polski

Legia Warszawa pierwszym finalistą Pucharu Polski fot. FotoPyK
Paweł Hanejko

Legia Warszawa pokonała KKS Kalisz w stosunku 1-0 i zameldowała się w finale Pucharu Polski. W nim rywalem będzie ktoś z pary Raków Częstochowa - Górnik Łęczna.

Legia Warszawa i KKS Kalisz przystąpiły we wtorkowy wieczór do rywalizacji w ramach półfinału Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem byli oczywiście podopieczni Kosty Runjaicia.

Rewelacja tegorocznej edycji turnieju miała jednak nadzieję, że uda jej się powalczyć o korzystny rezultat.

Drugoligowiec został jednak w ekspresowym tempie sprowadzony na ziemię, bo już w drugiej minucie wynik rywalizacji otworzył Igor Strzałek.

W następnych minutach pierwszej połowy wicelider Ekstraklasy miał swoje szanse, ale nie był w stanie udokumentować prowadzenia kolejnym trafieniem.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy. Swoje szanse mieli między innymi Kasjan Lipkowski oraz Nikodem Zawistowski, ale za każdym razem górą z pojedynków wychodził Cezary Miszta. Gości ratowała też poprzeczka.

Legia Warszawa nie bez problemów dowiozła zatem prowadzenie do końca i wygrała spotkanie 1-0. Podopieczni Kosty Runjaicia to zatem pierwszy finalista tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Już w środę czeka nas kolejne starcie w ramach turnieju, a w nim zmierzą się Raków Częstochowa i Górnik Łęczna.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jens Gustafsson wziął gracza Pogoni Szczecin na „poważne rozmowy”. „Musi lepiej reagować” Jens Gustafsson wziął gracza Pogoni Szczecin na „poważne rozmowy”. „Musi lepiej reagować” Finał Pucharu Polski: Składy na Pogoń Szczecin - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Finał Pucharu Polski: Składy na Pogoń Szczecin - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Na to czekał Xavi. FC Barcelona o krok od wyczekiwanego transferu Na to czekał Xavi. FC Barcelona o krok od wyczekiwanego transferu Sensacyjna oferta transferu Roberta Lewandowskiego?! Polak na szczycie listy życzeń Sensacyjna oferta transferu Roberta Lewandowskiego?! Polak na szczycie listy życzeń Legia Warszawa nie wydała zgody na występ wypożyczonego bramkarza w bezpośrednim meczu Legia Warszawa nie wydała zgody na występ wypożyczonego bramkarza w bezpośrednim meczu Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?!