Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa

Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Digi Sport

Alexandru Băluță znalazł się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa - poinformował „Digi Sport”.

Przedstawiciele „Wojskowych” poszukują już od pewnego czasu wartościowych ofensywnych zawodników na rynku, który mogliby wzmocnić ich szeregi przed podjęciem walki o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

Ekipa z województwa mazowieckiego nie uznawała do niedawna za swój priorytet pozyskania takich graczy, ale po poważnych kontuzjach odniesionych przez José Kanté i Vamarę Sanogo stało się jasne, że klub potrzebuje przynajmniej jednego nowego piłkarza, który zabezpieczyłby jedną z pozycji w linii ataku.

Dziennikarze „Digi Sport” uważają, że w tym kontekście na celowniku Legii Warszawa znalazł się Alexandru Băluță.

Czterokrotny reprezentant Rumunii nie znajduje się w planach Slavii Praga i dlatego 26-latek zamierza latem zmienić pracodawcę na takiego, który zapewni mu możliwość regularnych występów, aby mógł realnie marzyć o wyjeździe na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Zawodnik występujący na ofensywnego pomocnika, skrzydłowego i w razie konieczności też na środku ataku spędził zakończony już sezon na zasadzie wypożyczenia w Slovanie Liberec, gdzie zanotował bardzo imponujące wejście do składu za sprawą trzech strzelonych goli oraz czterech zaliczonych asyst w ośmiu rozegranych meczach.

Na późniejszym etapie rozgrywek w znaczącym stopniu obniżył jednak loty i dołożył do swojego dorobku tylko jedną bramkę i jedno otwierające podanie.

Przedstawiciele Slavii po względnie udanych rozgrywkach w wykonaniu Băluțy liczą na odzyskanie znaczącej części z ponad 2,6 miliona euro zainwestowanych w sprowadzonego przed dwoma laty piłkarza.

Wspomniane źródło przekonuje, że w tym aspekcie oczekiwania ekipy z Pragi jest gotowa spełnić drużyna Puskás Akadémia FC, który zajął trzecie miejsce w węgierskiej ekstraklasie i dzięki temu wystąpi w eliminacjach Ligi Europy. Ma on jednak problem ze sprostaniem oczekiwaniom finansowym rumuńskiego zawodnika.

Znacznie bliżej osiągnięcia porozumienia z 26-latkiem jest za to Legia Warszawa, ale tu znowu mistrz Polski nie przejawia chęci do wyłożenia spodziewanej kwoty na wykupienie piłkarza z czeskiego klubu.

Niemniej jednak „Digi Sport” uważa, że na obecną chwilę wszechstronnemu ofensywnemu graczowi bliżej jest do zasilenia ekipy z Węgier.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy