Legia Warszawa pod ścianą. Tomáš Pekhart porozumiał się z nowym klubem

Legia Warszawa pod ścianą. Tomáš Pekhart porozumiał się z nowym klubem fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ali Budak

Legia Warszawa poszukuje usilnie jeszcze jednego napastnika. Nie tak dawno wydawało się, że zostanie nim ktoś z dwójki Tomáš Pekhart lub Aleksandar Prijović. Teraz wydaje się to coraz mniej realne.

Przedstawiciele „Wojskowych” znaleźli się w trudnej sytuacji w początkowej fazie sezonu, ponieważ kreowany na atakującego numer jeden Blaž Kramer zmaga się z problemami mięśniowymi i przejdzie rutynowy zabieg, który wyeliminuje go z rywalizacji na jeszcze przynajmniej półtora miesiąca.

Z tego powodu ekipa z Łazienkowskiej rozgląda się od pewnego czasu za następnym napastnikiem i nawiązała kontakty z dwoma byłymi piłkarzami - Tomášem Pekhartem oraz Aleksandarem Prijoviciem.

W mediach mogliśmy przeczytać, że bliżej ewentualnego zasilenia szeregów Legii Warszawa znajduje się Serb. Za to większym zaufaniem trenera Kosty Runjaicia cieszył się Czech, na którego zatrzymanie niemiecki trener nalegał, gdy ten był jeszcze związany ze stołecznym klubem do końca czerwca.

Wówczas 33-letni piłkarz odrzucił propozycję przedłużenia wygasającego kontraktu, ale z uwagi, że wciąż pozostaje bez pracy, „Wojskowi” podjęli drugą próbę nawiązania z nim współpracy.

Pekhart wstrzymywał się jednak długo z udzieleniem stosownej odpowiedzi drużynie z Łazienkowskiej, bo otrzymywał też oferty z innych ekip, w tym od Rakowa Częstochowa.

Wicemistrz Polski porzucił ostatnio starania o pozyskanie doświadczonego napastnika, co mogło oznaczać zwiększenie szans Legii na zrealizowanie jego powrotu.

Ten nie dojdzie zapewne do skutku, bo dziennikarz Ali Budak poinformował o osiągnięciu porozumienia przez czeskiego zawodnika z tureckim Gaziantep FK.

Jeżeli te doniesienia znajdą swoje potwierdzenie, warszawski zespół powinien skupić się na Prijoviciu, bo i on może w niedalekim czasie zdecydować się na zaakceptowanie innego kierunku kontynuowania kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy