Legia Warszawa: Podzielona szatnia mistrza Polski. Kilka grupek, w tym „grupa baletowa”

Legia Warszawa: Podzielona szatnia mistrza Polski. Kilka grupek, w tym „grupa baletowa”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sebastian Staszewski I Interia.pl

W poniedziałkowe popołudnie pracę w Legii Warszawa stracił Czesław Michniewicz. Marek Gołębiewski, który w najbliższym czasie będzie pełnił obowiązki trenera mistrza Polski, będzie miał do ugaszenia kilka pożarów, o czym pisze Sebastian Staszewski z Interia.pl.

W niedzielę pojawiła się informacja o tym, że Czesław Michniewicz zdecydował się ukarać Lirima Kastratiego, Mattiasa Johanssona, Lindsaya Rose'a i Jurgena Çelhakę, nie biorąc ich na mecz z Piastem Gliwice. Pierwsza trójka miała źle wpływać na atmosferę w zespole. Ostatni odmówił z kolei gry w rezerwach.

Według Staszewskiego w przypadku Kastratiego, Johanssona i Rose'a chodzi głównie o niesportowe prowadzenie się. W „grupie baletowej” znajduje się również Mahir Emreli, choć on w weekend zagrał. Kwartet miał w ostatnim czasie bardziej szukać pozaboiskowych wrażeń aniżeli skupiać się na trenowaniu. Mówi się o domu wynajętym nad Zalewem Zegrzyńskim, w którym odbywały się imprezy. Emreli miał zresztą na pieńku z Michniewiczem już wcześniej. W pewnym momencie przestał podawać trenerowi rękę, gdy ten wspomniał w mediach o niewykorzystanej przez niego okazji w meczu z Lechem Poznań.

Staszewski podkreśla, że problemy w Legii nie pojawiły się tylko na linii trener - zawodnicy. Cała szatnia mistrza Polski ma być obecnie mocno podzielona. Jedną grupkę tworzą André Martins, Josué, Rafael Lopes i Luquinhas. Drugą - wspomniana „grupa baletowa”, ale też inni gracze z zagranicy. Jeszcze inną - młodsi polscy piłkarze, jak Kacper Skibicki, Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska czy Bartosz Slisz. Starsi Artur Boruc i Artur Jędrzejczyk trzymają się ponoć z boku.

Sam Boruc ma podobno pretensje do władz klubu, które dotyczą premii za występy w europejskich pucharach, a dokładniej rzecz ujmując - awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy