Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE]

Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk, Iñaki Astiz, Marko Vesović, Walerian Gwilia oraz Mateusz Cholewiak żegnają się z Legią Warszawa.

W niedzielne popołudnie rozgrywane są mecze w ramach 30. kolejki Ekstraklasy. Jeszcze przed spotkaniem o rozstaniu z sześcioma swoimi piłkarzami poinformowała warszawska Legia.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazano, że z drużyną żegnają się Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk, Iñaki Astiz, Marko Vesović, Walerian Gwilia oraz Mateusz Cholewiak. Ich wygasające 30 czerwca 2021 roku umowy nie zostały przedłużone.

Pierwszy z nich występował w stolicy od ponad pięciu lat. Trafił do Legii z Wisły Kraków w marcu 2016 roku.Od tamtej pory rozegrał łącznie 37 spotkań. Zdobył pięć mistrzostw Polski i dwa krajowe puchary.

Lewczuk grał dla „Wojskowych” od 2019 roku, ale było to jego drugie podejście do tego klubu. Po raz pierwszy do tej ekipy trafił z Zawiszy Bydgoszcz w lipcu 2014 roku. Łącznie przy Łazienkowskiej sięgnął po sześć trofeów: cztery mistrzostwa oraz dwa Puchary Polski.

Astiz, podobnie jak Lewczuk, miał zagraniczny epizod w trakcie przygody z Legią Warszawa. Najpierw grał dla wielokrotnego mistrza Polski w latach 2007-2015, z kolei później między 2017 a 2021 rokiem. Hiszpan to pięciokrotny mistrz Polski i sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Ponadto ma też na swoim koncie jeden Superpuchar Polski.

Kolejny z graczy, to reprezentant Czarnogóry, który zawitał na Łazienkowską za kadencji Romeo Jozaka. Do samego końca negocjowano z nim nowy kontrakt, lecz w ostatniej chwili zrezygnowano z tego gracza. Wpływ na to miała jego żona, która zarzuciła klubowi, że ten nie dbał o piłkarza. W Warszawie defensor wygrał trzy mistrzostwa Polski oraz jeden krajowy puchar.

Z Legią żegna się też Walerian Gwilia. Gruzin nie doszedł do porozumienia z klubem w kwestii zarobków i będzie szukał innych rozwiązań. W stolicy udało mu się zdobyć dwa mistrzostwa Polski.

Z Łazienkowską rozstaje się również Mateusz Cholewiak. Były piłkarz Śląska Wrocław trafił do drużyny mistrza Polski za kadencji Aleksandara Vukovicia. To właśnie kiedy Serb był szkoleniowcem „Wojskowych”, skrzydłowy grał najlepiej. Urodzony w Krośnie piłkarz opuszcza klub z dwoma medalami za mistrzostwo Polski.

Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy