Legia Warszawa: Pożegnalny mecz Artura Boruca w telewizji [OFICJALNIE]

Legia Warszawa: Pożegnalny mecz Artura Boruca w telewizji [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Michał Kołodziejczyk [Twitter]

20 lipca odbędzie się towarzyskie spotkanie Legii Warszawa z Celtikiem. W jego ramach dojdzie do oficjalnego zakończenia kariery oraz pożegnania Artura Boruca. Wiemy już, że relację z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Canal+ Sport.

Trener Aleksandar Vuković nie zgodził się z powodów dyscyplinarnych na występ doświadczonego bramkarza w meczu kończącym miniony sezon przeciwko Cracovii.

Tym samym 42-letni zawodnik nie dostąpił zaszczytu pożegnania się z futbolem w spotkaniu o stawkę. Dlatego też Legia Warszawa poczyniła stosowne kroki, by godnie uhonorować jedną ze swoich legend i zaprosiła do udziału w tym wydarzeniu zespół Celticu, w którym były reprezentant Polski zapracował sobie na uzyskanie identycznego statusu w latach 2005-2010.

Starcie „Wojskowych” z drużyną z Glasgow odbędzie się 20 lipca o godzinie 18:00 na Łazienkowskiej i jeszcze przed rozpoczęciem wywołało sporo kontrowersji, z uwagi na ustaloną wysokość cen biletów na tę imprezę, na co zareagował także sam główny bohaterem całego widowiska.

W tej sytuacji nie każdy fan ekipy z województwa mazowieckiego czy sympatyk Artura Boruca będzie mógł sobie pozwolić na obecność na stadionie. I ten fakt postanowił wykorzystać nadawca Ekstraklasy do przeprowadzenia relacji z pożegnalnego występu doświadczonego bramkarza, o czym poinformował szef redakcji sportowej Canal+ - Michał Kołodziejczyk.

„Mecz Legia - Celtic, pożegnanie Artura Boruca, 20 lipca od godziny 17 w Canal+ Sport, do zobaczenia także w 4K Ultra HD” - napisał na Twitterze.

Transmisja z powyższego wydarzenia rozpocznie się z 60-minutowym wyprzedzeniem. W tym czasie możemy spodziewać się pokazania wielu historycznych materiałów z udziałem 42-latka czy też oficjalniej uroczystości na murawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy