Legia Warszawa rozpoczęła poszukiwania następcy Niezgody? Dwóch kandydatów!

Legia Warszawa rozpoczęła poszukiwania następcy Niezgody? Dwóch kandydatów! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Robert Błoński (Przegląd Sportowy) | Iza Koprowiak (Twitter)

Legia Warszawa zaczyna powoli przygotowywać się do życia bez Jarosława Niezgody. Z informacji przekazywanych przez polskich dziennikarzy wynika, że lukę po jego ewentualnym odejściu mogą uzupełnić Igor Angulo lub Jakub Świerczok.

Już od kilku tygodni wiemy, że środkowy napastnik „Wojskowych” cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony wielu zagranicznych zespołów. Spośród nich do konkretów mieli przejść przedstawiciele Portland Timbers, którzy w najbliższym czasie pojawią się w Warszawie, aby negocjować definitywny transfer 24-letniego zawodnika.

Jeżeli Legia Warszawa osiągnie porozumienie z amerykańskim zespołem, to zostanie zmuszona do pozyskania jego następcy. Polscy dziennikarz informują, że klub ze stolicy poczynił już pierwsze kroki w tym kierunku i w przypadku sprzedaży Niezgody rozważa sprowadzenie w jego miejsce Igora Angulo lub Jakuba Świerczoka.

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” uważa, że pierwszy z wymienionych piłkarzy miałby stanowić jedynie wersję tymczasowego uzupełnienia luki w ataku ekipy z województwa mazowieckiego i po półrocznym pobycie w stolicy miałby zdecydować się na przeprowadzkę do Turcji, gdzie chęć jego pozyskania miały wyrazić już Bursaspor oraz Adana Demirspor.

„Wojskowi” są gotowi zaoferować blisko 36-letniemu piłkarzowi znaczącą podwyżkę, ponieważ ten inkasuje obecnie zaledwie 10 tysięcy euro w Górniku Zabrze. Z kolei jego dotychczasowy pracodawca miałby w ramach rozliczenia otrzymać na zasadzie wypożyczenia Vamarę Sanogo albo Kacpra Kostorza.

Z kolei Iza Koprowiak z tej samej redakcji informuje, że pierwszym kandydatem do ewentualnego zastąpienia Niezgody jest Jakub Świerczok. Trzykrotny reprezentant Polski występuje od dwóch latach w Łudogorcu i może liczyć na regularne występy w bułgarskim zespole.

Warto jednak zauważyć, że środkowy napastnik pojawia się na placu gry przeważnie z ławki rezerwowych, bo przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Claudiu Keșerü.

Mimo to może pochwalić się dobrymi statystykami, ponieważ w trwających rozgrywkach strzelił dziewięć bramek oraz zanotował cztery asysty w 25 występach.

Jego kontrakt z ekipą z Razgradu obowiązuje do końca grudnia 2021 roku. Z tego też powodu nie można wykluczyć, że obaj wymienieni piłkarze zagrają na Łazienkowskiej. Pierwszy przez najbliższe sześć miesięcy, a drugi od początku nowego sezonu, kiedy to będzie do wyciągnięcia za niższą kwotę z bułgarskiego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy