Legia Warszawa rozpoczęła poszukiwania następcy Niezgody? Dwóch kandydatów!

Legia Warszawa rozpoczęła poszukiwania następcy Niezgody? Dwóch kandydatów! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Robert Błoński (Przegląd Sportowy) | Iza Koprowiak (Twitter)

Legia Warszawa zaczyna powoli przygotowywać się do życia bez Jarosława Niezgody. Z informacji przekazywanych przez polskich dziennikarzy wynika, że lukę po jego ewentualnym odejściu mogą uzupełnić Igor Angulo lub Jakub Świerczok.

Już od kilku tygodni wiemy, że środkowy napastnik „Wojskowych” cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony wielu zagranicznych zespołów. Spośród nich do konkretów mieli przejść przedstawiciele Portland Timbers, którzy w najbliższym czasie pojawią się w Warszawie, aby negocjować definitywny transfer 24-letniego zawodnika.

Jeżeli Legia Warszawa osiągnie porozumienie z amerykańskim zespołem, to zostanie zmuszona do pozyskania jego następcy. Polscy dziennikarz informują, że klub ze stolicy poczynił już pierwsze kroki w tym kierunku i w przypadku sprzedaży Niezgody rozważa sprowadzenie w jego miejsce Igora Angulo lub Jakuba Świerczoka.

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” uważa, że pierwszy z wymienionych piłkarzy miałby stanowić jedynie wersję tymczasowego uzupełnienia luki w ataku ekipy z województwa mazowieckiego i po półrocznym pobycie w stolicy miałby zdecydować się na przeprowadzkę do Turcji, gdzie chęć jego pozyskania miały wyrazić już Bursaspor oraz Adana Demirspor.

„Wojskowi” są gotowi zaoferować blisko 36-letniemu piłkarzowi znaczącą podwyżkę, ponieważ ten inkasuje obecnie zaledwie 10 tysięcy euro w Górniku Zabrze. Z kolei jego dotychczasowy pracodawca miałby w ramach rozliczenia otrzymać na zasadzie wypożyczenia Vamarę Sanogo albo Kacpra Kostorza.

Z kolei Iza Koprowiak z tej samej redakcji informuje, że pierwszym kandydatem do ewentualnego zastąpienia Niezgody jest Jakub Świerczok. Trzykrotny reprezentant Polski występuje od dwóch latach w Łudogorcu i może liczyć na regularne występy w bułgarskim zespole.

Warto jednak zauważyć, że środkowy napastnik pojawia się na placu gry przeważnie z ławki rezerwowych, bo przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Claudiu Keșerü.

Mimo to może pochwalić się dobrymi statystykami, ponieważ w trwających rozgrywkach strzelił dziewięć bramek oraz zanotował cztery asysty w 25 występach.

Jego kontrakt z ekipą z Razgradu obowiązuje do końca grudnia 2021 roku. Z tego też powodu nie można wykluczyć, że obaj wymienieni piłkarze zagrają na Łazienkowskiej. Pierwszy przez najbliższe sześć miesięcy, a drugi od początku nowego sezonu, kiedy to będzie do wyciągnięcia za niższą kwotę z bułgarskiego zespołu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy