Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie

Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Po rozstaniu z Legią Warszawa, José Kanté karierę ma kontynuować w Kajracie Ałmaty - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Gwinejczyk urodzony w Hiszpanii do Polski przybył już w styczniu 2016 roku. Wtedy dołączył do Górnika Zabrze, skąd trafił do Wisły Płock. Latem 2018 roku na jego zatrudnienie zdecydowała się Legia Warszawa.

Przy Łazienkowskiej środkowy napastnik momentami odgrywał istotną rolę, a poprzedni sezon skończył z 10 trafieniami w 23 występach na poziomie Ekstraklasy. W trwającej kampanii nie wyglądało to już tak dobrze, a kiedy zawodnik oświadczył, że na koniec kariery chciałby móc podpisać lukratywny kontrakt, „Wojskowi” nie zamierzali stawać mu na drodze.

José Kanté miał trafić do Chin, ale finalnie nic z tego nie wyszło. Mimo wszystko współpraca z mistrzem Polski została zakończona. 30-katek długo nie będzie jednak pozostawał na bezrobociu.

Według Włodarczyka atakujący wkrótce zasili barwy Kajratu Ałmaty. Tym samym będzie nowym kolegą klubowym Jacka Góralskiego.

Najbardziej znanym piłkarzem w kadrze mistrza Kazachstanu jest w tej chwili związany przez lata z w CSKA Moskwa Vágner Love.

Kanté w samej Ekstraklasie strzelił łącznie 31 goli, do których dorzucił 9 ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy