Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie

Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Po rozstaniu z Legią Warszawa, José Kanté karierę ma kontynuować w Kajracie Ałmaty - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Gwinejczyk urodzony w Hiszpanii do Polski przybył już w styczniu 2016 roku. Wtedy dołączył do Górnika Zabrze, skąd trafił do Wisły Płock. Latem 2018 roku na jego zatrudnienie zdecydowała się Legia Warszawa.

Przy Łazienkowskiej środkowy napastnik momentami odgrywał istotną rolę, a poprzedni sezon skończył z 10 trafieniami w 23 występach na poziomie Ekstraklasy. W trwającej kampanii nie wyglądało to już tak dobrze, a kiedy zawodnik oświadczył, że na koniec kariery chciałby móc podpisać lukratywny kontrakt, „Wojskowi” nie zamierzali stawać mu na drodze.

José Kanté miał trafić do Chin, ale finalnie nic z tego nie wyszło. Mimo wszystko współpraca z mistrzem Polski została zakończona. 30-katek długo nie będzie jednak pozostawał na bezrobociu.

Według Włodarczyka atakujący wkrótce zasili barwy Kajratu Ałmaty. Tym samym będzie nowym kolegą klubowym Jacka Góralskiego.

Najbardziej znanym piłkarzem w kadrze mistrza Kazachstanu jest w tej chwili związany przez lata z w CSKA Moskwa Vágner Love.

Kanté w samej Ekstraklasie strzelił łącznie 31 goli, do których dorzucił 9 ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy