Legia Warszawa wytypowała następcę Tomáša Pekharta

Legia Warszawa wytypowała następcę Tomáša Pekharta fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Łukasz Olkowicz | Misja Futbol

Legia Warszawa myśli już o przyszłym sezonie i chce wzmocnić swój atak. Jednym z głównych celów jest Blaž Kramer z FC Zürich, informuje Łukasz Olkowicz.

„Wojskowi” kończą bardzo trudny dla siebie sezon. Mimo kilku udanych występów w Lidze Europy, fazę grupową zakończyli na ostatnim miejscu, a na domiar złego zupełnie nie poradzili sobie z łączeniem ligowych obowiązków z grą w europejskich pucharach. W pewnym momencie klub musiał poważnie obawiać się spadku i dopiero dzięki nieco bardziej udanej wiośnie udało się zapewnić bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Ustępujący mistrzowie Polski chcą jak najszybciej zapomnieć o tej kampanii i ponownie włączyć się do walki o tytuł w nowym sezonie. Pomóc w tym mają rzecz jasna wzmocnienia. Choć klub nie dysponuje zbyt dużymi środkami na transfery, snuje plany, jak optymalnie odświeżyć zespół.

Mimo zdobycia ośmiu goli w lidze, jednym z głównych kandydatów do odejścia jest Tomáš Pekhart. Król strzelców z sezonu 2020/2021 ostatnimi czasy nieco zawodził, dlatego klub zdecydował się umieścić go jako jeden z punktów w planowanej rewolucji kadrowej.

Według Łukasza Olkowicza na horyzoncie pojawił się już jego potencjalny następca. Czecha miałby zastąpić Słoweniec, a mianowicie Blaž Kramer.

Napastnik FC Zürich gra w Szwajcarii od 2019 roku i od tamtej pory zanotował 21 trafień oraz 13 asyst w 87 występach. W obecnej kampanii nieszczególnie powiększył swój dorobek, na co wpływ mógł mieć fakt, iż rzadko kiedy spędzał na murawie pełne 90 minut.

Reprezentant Słowenii miałby dołączyć do Legii Warszawa już latem, po wygaśnięciu jego aktualnej umowy.

To właśnie na nim miałby oprzeć się atak po przyjściu nowego trenera, którym najprawdopodobniej będzie Kosta Runjaić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy