Legia Warszawa z fajerwerkami w sparingu. Wygrana aż 6:0

2024-06-27 20:08:26; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Legia Warszawa z fajerwerkami w sparingu. Wygrana aż 6:0 Fot. Legia Warszawa
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała aż 6:0 z FC Botoșani w drugim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Austrii.

Legia Warszawa po porażce w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań w Austrii z Universitateą Krajowa chciała się zrehabilitować. W drugim meczu testowym rywalem stołecznych było FC Botoșani, które w barażu uniknęły spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii.

Ten sparing odbył się w niecodziennej formule, mianowicie cztery razy po 30 minut. Został podzielony na kwarty.

„Wojskowi” wyszli na mecz następującym składem: Tobiasz, Leszczyński, Ziółkowski, Kapuadi, Wszołek, Gonçalves, Kapustka, Luquinhas, Morishita, Nsame, Gual.

W kadrze na spotkanie znaleźli się również tacy piłkarze: Hładun, Szczepaniak, Adkonis, Jędrzejczyk, Augustyniak, Karolak, Baku, Strzałek, Elitim, Urbański, Chodyna, Pekhart, Kramer, Rosołek, Majchrzak.

Pierwsza bramka dla trzeciej ekipy minionego sezonu Ekstraklasy padła w 60. minucie meczu. Akcję Luquinhasa i Morishity wykończył Marc Gual.

Na trzecią kwartę, a więc po upływie 60 minut, Legia wyszła inaczej: Hładun, Jędrzejczyk, Augustyniak, Karolak, Baku, Strzałek, Elitim, Urbański, Chodyna, Pekhart, Kramer.

W tę część meczu podopieczni Gonçalo Feio weszli bardzo dobrze, gdyż już w 65. minucie, po podaniu Makany Baku, piłkę do siatki wpakował 19-letni Wojciech Urbański.

Chwilę przed zakończeniem trzeciej kwarty, bramkę strzelił Tomáš Pekhart. Czech podwyższył wynik na 3:0 w 86. minucie gry. Asystował mu Rafał Augustyniak, który dograł mu piłkę wrzutem z autu.

W 102. minucie asystą popisał się Igor Strzałek, który dograł Maciejowi Rosołkowi. Napastnik Legii pojawił się na boisku w ostatniej części gry. Chwilę później, bo w 105. minucie, na boisko weszło trzech młodych graczy. Jordan Majchrzak, Jakub Adkonis oraz Mateusz Szczepaniak.

To właśnie jeden z nich w 116. minucie zdobył gola na 5:0. Jordan Majchrzak, który sezon 2023/2024 spędził w Puszczy Niepołomice, wykorzystał dobre dośrodkowanie i umieścił futbolówkę w bramce przy użyciu głowy. Dwie minuty później rosły napastnik strzelił jeszcze jedną bramkę i ustalił wyniku meczu - 6:0.

Legia na zgrupowaniu w Austrii zagra jeszcze dwa sparingi. Oba 30 czerwca. W jednym najpewniej zagrają zawodnicy szykowani do bycia wyjściowymi piłkarzami Legii w nadchodzącym sezonie, w drugi ci widziani w roli rezerwowych.

Powrót do Polski stołeczni mają zaplanowany na 1 lipca. W naszym kraju rozegra jeszcze 6 lipca mecz testowy z Jagiellonią Białystok.

Do gry w rozgrywkach Ekstraklasy warszawiacy powracają 20 lipca. Czeka ich domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.