Legia Warszawa z falstartem przeciwko Austrii Wiedeń [WIDEO]

Legia Warszawa z falstartem przeciwko Austrii Wiedeń [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Legia Warszawa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy przegrała z Austrią Wiedeń 1:2.

„Wojskowi” podchodzili do rywalizacji z wielkim oczekiwaniami. W kuluarach mówiło się, że to Polacy są faworytami dwumeczu, a Austriacy nie mają wielkich szans na awans.

Fakty są jednak takie, że już po jedenastu minutach Legia przegrywała z Austrią 0:1. W tej sytuacji gospodarze popełnili błąd przy rozegraniu futbolówki, co skrzętnie wykorzystał przeciwnik. Bramkę zdobył Muharem Huskovic.

Po przerwie warszawiacy prezentowali się nieco lepiej, ale ponownie nie uchronili się przed błędami. W 56. minucie źle pokryty w polu karnym został strzelec pierwszego gola i było 2:0 dla przyjezdnych.

Wiarę w odwrócenie wyniku tuż przed końcem regulaminowego czasu gry dał Ernest Muçi. Albańczyk świetnym strzałem wykorzystał centrę z lewej strony boiska autorstwa Makany Baku.

Podopieczni Kosty Runjaicia do ostatniego gwizdka arbitra walczyli o rezultat remisowy, a najbliższej celu był Tomáš Pekhart. Czech jednak minimalnie przestrzelił i to wiedeńczycy wygrali pierwszy akt.