Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+ Sport

Legia Warszawa nawiąże współpracę z Markiem Gualem z Jagiellonii Białystok. Hiszpan przeniesie się do stołecznego klubu po zakończeniu obecnego sezonu z SK Dnipro-1 - poinformował Bartek Ignacik z Canal+ Sport.

W minionych tygodniach pojawiły się w mediach informacje wskazujące na to, że 26-letni zawodnik pragnie przedwcześnie zakończyć swój pobyt w zespole z Podlasia na rzecz dołączenia do jednej z ekip spoza Polski.

Jagiellonia Białystok nie wyobrażała sobie rozstania ze środkowym napastnikiem na obecnym etapie sezonu i ostatecznie przekonała go do pozostania w drużynie do końca bieżących rozgrywek. Wówczas wygaśnie jego wypożyczenie z SK Dnipro-1.

Nie wróci on jednak do ukraińskiego klubu, ponieważ Marc Gual dokonał już wyboru zespołu, w którym będzie chciał kontynuować karierę w następnym sezonie.

Bartek Ignacik z Canal+ Sport przekonuje, że tym zespołem jest Legia Warszawa.

„Wojskowi” podpisali już rzekomo porozumienie z 26-letnim zawodnikiem i wejdzie ono w życie z początkiem lipca bieżącego roku.

W tej sytuacji należy przypuszczać, że Hiszpan uzyskał zgodę na przedwczesne rozwiązanie współpracy z ukraińską drużyną, bo formalnie był z nią związany do 30 czerwca 2024 roku.

Środkowy napastnik, mogący też występować na skrzydle, dołączył do ekipy z Podlasia w połowie minionego sezonu.

W trwających rozgrywkach wystąpił w dziewiętnastu meczach, strzelając w nich osiem goli oraz zaliczając trzy asysty.

Gual jest wychowankiem Espanyolu, w którego pierwszym zespole nie zadebiutował. Grał za to w jego rezerwach oraz drugiej drużynie Sevilli, Realu Saragossa, Gironie, rezerwach Realu Madryt oraz AD Alcorcón.

W 2022 roku zdecydował się na pierwszy zagraniczny transfer, jednak wówczas zaskoczyła go rosyjska agresja na Ukrainę, więc musiał szybko szukać sobie alternatywy dla SK Dnipro-1. Tą okazała się Jagiellonia.

W 2017 roku zanotował on też trzy mecze w reprezentacji Hiszpanii do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy