Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Canal+ Sport

Legia Warszawa nawiąże współpracę z Markiem Gualem z Jagiellonii Białystok. Hiszpan przeniesie się do stołecznego klubu po zakończeniu obecnego sezonu z SK Dnipro-1 - poinformował Bartek Ignacik z Canal+ Sport.

W minionych tygodniach pojawiły się w mediach informacje wskazujące na to, że 26-letni zawodnik pragnie przedwcześnie zakończyć swój pobyt w zespole z Podlasia na rzecz dołączenia do jednej z ekip spoza Polski.

Jagiellonia Białystok nie wyobrażała sobie rozstania ze środkowym napastnikiem na obecnym etapie sezonu i ostatecznie przekonała go do pozostania w drużynie do końca bieżących rozgrywek. Wówczas wygaśnie jego wypożyczenie z SK Dnipro-1.

Nie wróci on jednak do ukraińskiego klubu, ponieważ Marc Gual dokonał już wyboru zespołu, w którym będzie chciał kontynuować karierę w następnym sezonie.

Bartek Ignacik z Canal+ Sport przekonuje, że tym zespołem jest Legia Warszawa.

„Wojskowi” podpisali już rzekomo porozumienie z 26-letnim zawodnikiem i wejdzie ono w życie z początkiem lipca bieżącego roku.

W tej sytuacji należy przypuszczać, że Hiszpan uzyskał zgodę na przedwczesne rozwiązanie współpracy z ukraińską drużyną, bo formalnie był z nią związany do 30 czerwca 2024 roku.

Środkowy napastnik, mogący też występować na skrzydle, dołączył do ekipy z Podlasia w połowie minionego sezonu.

W trwających rozgrywkach wystąpił w dziewiętnastu meczach, strzelając w nich osiem goli oraz zaliczając trzy asysty.

Gual jest wychowankiem Espanyolu, w którego pierwszym zespole nie zadebiutował. Grał za to w jego rezerwach oraz drugiej drużynie Sevilli, Realu Saragossa, Gironie, rezerwach Realu Madryt oraz AD Alcorcón.

W 2022 roku zdecydował się na pierwszy zagraniczny transfer, jednak wówczas zaskoczyła go rosyjska agresja na Ukrainę, więc musiał szybko szukać sobie alternatywy dla SK Dnipro-1. Tą okazała się Jagiellonia.

W 2017 roku zanotował on też trzy mecze w reprezentacji Hiszpanii do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy