Legia Warszawa z ofertą za Bartosza Slisza. „Chcą rozkupić ją po awansie”

2023-09-01 14:39:40; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Legia Warszawa z ofertą za Bartosza Slisza. „Chcą rozkupić ją po awansie” Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Legia Warszawa awansowała w miniony czwartek do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W ten sam dzień Trabzonspor złożył ofertę za Bartosza Slisza - zapewnia Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl.

Legia Warszawa pokonała w dwumeczu czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy FC Midtjylland. Podopieczni Kosty Runjaicia przypieczętowali awans do fazy grupowej turnieju dopiero po serii rzutów karnych.

W tym zawodnicy obydwu drużyn prezentowali wysoką skuteczność. Dopiero przy szóstym strzale piłkarz gości, Stefan Gartenmann, przegrał rywalizację z Kacprem Tobiaszem.

Sukces Legii miał kilku bohaterów. Z pewnością na wyróżnienie zasłużył Bartosz Slisz.

24-letni pomocnik zanotował zauważalny progres. Dzięki dobrej formie otrzymał nawet powołanie do reprezentacji od Fernando Santosa.

W kadrze wicemistrzów Polski to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk. Tego lata kilkukrotnie łączono go z transferem do klubów z Włoch, Niemiec czy Francji.

Samuel Szczygielski z portalu Meczyki.pl poinformował, że Legia otrzymała za byłego piłkarza Zagłębia Lubin atrakcyjną propozycję.

- Legia Warszawa dostała bardzo dobrą finansowo ofertę za Bartosza Slisza. Pismo wysłał Trabzonspor. Jacek Zieliński ofertę odrzucił, ale chcą Legię rozkupić po tym awansie. Była już wczoraj, ale dzisiaj została odrzucona - zapewniał dziennikarz.

Ekipa z Trabzonu to mistrzowie Turcji z kampanii 2021/2022. Minione rozgrywki dla „Bordowo-Niebieskich” nie były już tak udane, o czym świadczy szóste miejsce w lidze.

Slisz przybył na Łazienkowską w lutym 2020 roku, a kwota transakcji wyniosła wtedy rekordowe 1,84 miliona euro. Od tego momentu w barwach stołecznej drużyny uzbierał 143 spotkania.