Legia Warszawa zareagowała w sprawie meczu z Aston Villą. UEFA musi teraz zdecydować

Legia Warszawa zareagowała w sprawie meczu z Aston Villą. UEFA musi teraz zdecydować fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport

Legia Warszawa złożyła oficjalny raport do UEFA w sprawie wydarzeń, które miały miejsce podczas wyjazdu na mecz fazy grupowej Ligi Konferencji Europy z Aston Villą. Na decyzje jeszcze trochę poczekamy - donosi Piotr Kamieniecki z TVP Sport.

Ten sezon Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy obfituje w kontrowersje. Najpierw zrobiło się głośno o wydarzeniach z Alkmaar, gdy po spotkaniu z AZ holenderscy funkcjonariusze zachowali się agresywnie wobec przyjezdnych z Polski.

Do aresztu trafili dwaj zawodnicy „Wojskowych” - Josué i Radovan Pankov. Na tym nie koniec, bo jak pokazały nagrania, ostro potraktowano również właściciela klubu, Dariusza Mioduskiego.

Nie najlepiej zakończył się także wyjazd Legii do Birmingham, gdzie w piątej kolejce turnieju mierzyła się z Aston Villą

Kibice polskiej drużyny ostatecznie nie pojawili się na trybunach Villa Park z powodu zakazu angielskiej policji. Wcześniej jasne było, że nie pojawi się również delegacja zespołu z Łazienkowskiej, która oprotestowała zachowanie gospodarzy. Ci ograniczyli liczbę biletów do zaledwie 890.

Legia chce wyjaśnić sprawę, dlatego wysłała do UEFA 17-stronicowy raport z wydarzeń z Birmingham, o czym poinformował Piotr Kamieniecki z TVP Sport. Co ważne, ponownie dotrzymała wszelkich terminów.

W dokumencie ekstraklasowicz dokładnie opisuje wydarzenia z perspektywy własnych pracowników.

Na oficjalny werdykt UEFA Legia będzie musiała poczekać. Ile? Nie wiadomo. Europejska centrala, która nadal bada sprawę z Alkmaar, nie podała żadnych konkretnych dat ani przybliżonych terminów.

Podopiecznych Kosty Runjaicia czeka ostatni, arcyważny, mecz w grupie Ligi Konferencji Europy z AZ Alkmaar. To w nim warszawiacy powalczą o awans do fazy pucharowej turnieju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy