Legia Warszawa zatrudniła nowego międzynarodowego szefa skautingu?!

Legia Warszawa zatrudniła nowego międzynarodowego szefa skautingu?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl

Pracę w Polsce rozpoczyna John Park, były menedżer do spraw rozwoju piłkarskiego w Celticu. Szkot miał znaleźć zatrudnienie w Legii Warszawa - podaje serwis internetowy Meczyki.pl.

Dwa miesiące temu Dariusz Mioduski wyjawił, że jego celem jest rozbudowa klubowej akademii, a jako wzór podał Lecha Poznań.

– Co do szkolenia, to w Lechu zrobili fajną robotę i to jest słuszny kierunek. I to jest jedyna rzecz, w której jesteśmy podobni. Szkolenie jest jednym z priorytetów, tyle że oni mają akademię i odpowiednią infrastrukturę od 10 lat, a my poważne podchodzimy do tego od 3 i dopiero co wystartowaliśmy z naszym ośrodkiem LTC. Ale szybko nadganiamy i wierzę, że wkrótce będziemy w tym lepsi – mówił prezes „Wojskowych”.

Wygląda na to, że 57-latek postanowił wykonać kolejny krok w tym kierunku, zatrudniając nowego międzynarodowego szefa skautingu. Jest nim John Park.

Szkot przez lata trzymał pieczę nad wszystkimi działami piłkarskimi w Celticu, dbając nie tylko o skauting, ale i transfery. To on wypatrzył Virgila van Dijka, kiedy ten jeszcze grał w FC Groningen. Następnie Holender, dziś jeden z najlepszych obrońców na świecie, przybył do Szkocji za około trzy miliony euro.

Park w 2016 roku zakończył współpracę z „The Bhoys”. Chciał go u siebie między innymi Sunderland, ale wygląda na to, że wybrał on inny kierunek.

Jak zauważa Tomasz Włodarczyk z serwisu internetowego Meczyki.pl, 62-latek rozpoczął pracę w Legii Warszawa. Świadczy o tym fakt, że zarejestrował się on na platformie WyScout jako członek struktur „Wojskowych”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy