Leicester City chce zatrzymać gwiazdę. Rozmowy kontraktowe wznowione

Leicester City chce zatrzymać gwiazdę. Rozmowy kontraktowe wznowione fot. charnsitr / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Telegraph

Leicester City jest zdeterminowane, by przedłużyć kontrakt z Jamesem Maddisonem. W stronę Anglika spogląda wiele chętnych drużyn, co martwi zarząd „Lisów” - donosi „The Telegraph”.

26-letni pomocnik trafił na King Power Stadium latem 2018 roku z Norwich. Wychowanek Coventry City bardzo szybko odnalazł się w nowym otoczeniu, stając się z czasem gwiazdą drużyny.

Lata mijają, a Maddison to nadal kluczowa postać w układance Brendana Rodgersa. Jednokrotny reprezentant Anglii ma szanse zanotować najlepszy sezon w karierze pod kątem liczb, gdyż już na tym etapie ma na koncie dziewięć trafień i pięć asyst.

Rozchwytywany Anglik zbliża się do ostatnich 12 miesięcy swojej umowy, co generuje spore zamieszanie. Jego sytuację nieustannie monitorują Newcastle United i Tottenham Hotspur. Leicester zdaje sobie sprawę ze sporej konkurencji, dlatego zaczyna działać.

Zarząd „Lisów” wznowił negocjacje z pomocnikiem na temat długoterminowego przedłużenia kontraktu. Choć w ostatnich latach klub często sprzedawał swoje gwiazdy - Harry'ego Maguire'a, Bena Chilwella i Riyada Mahreza - za duże pieniądze, to sprzedaż Maddisona będzie poważnym ciosem dla planów przebudowy Rodgersa.

26-latek nie odrzuca możliwości kontynuowania kariery Filbert Way, nie podejmując jeszcze ostatecznej decyzji. Na pewno opcji ma kilka.

Leicester koncentruje się na rozmowach z Anglikiem również z powodu Youriego Tielemansa. Belg nosi się z zamiarem opuszczenia szeregów sensacyjnego mistrza kraju z sezonu 2015/2016, nie odpowiadając na oferty. Aktualnie 13. siła Premier League nie chce rozstawać się z dwiema gwiazdami.

James Maddison do tej pory zanotował w trykocie „Lisów” 189 występów, 54 gole i 37 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy