Leicester City i West Ham United licytują się w sprawie obrońcy. Potrzebne 40 milionów euro

Leicester City i West Ham United licytują się w sprawie obrońcy. Potrzebne 40 milionów euro fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Premier League jest pisana Wesleyowi Fofanie, ale wciąż nie wiadomo, w którym klubie wyląduje Francuz. Obecnie rywalizują o niego Leicester City i West Ham United.

Jako pierwsze po utalentowanego defensora zgłosiły się „Lisy” i jak potwierdził sam zawodnik, doszły one z nim do porozumienia. Kontrakt miałby zostać zawarty do 30 czerwca 2025 roku. Mistrz Anglii jak dotąd nie może jednak osiągnąć tego samego w negocjacjach z klubem 19-latka.

AS Saint-Étienne zdążyło już odrzucić jedną ofertę Leicester City, gdy pierwotnie zaproponowano 29 milionów euro. Następnie stawka została podbita do 32 milionów euro. Wtedy, dość niespodziewanie, do gry włączył się West Ham United i wyraził gotowość zapłacenia 25 milionów euro podstawy i 11 milionów w formie bonusów.

Nieco zaskoczona ekipa z King Power Stadium ma wkrótce wyrównać ofertę „Młotów”. Zważywszy na ten fakt, „L’Équipe” donosi, że finalnie transfer Fofany może się zamknąć w kwocie nawet 40 milionów euro, co oznaczałoby dla Francuzów pobicie rekordu sprzedażowego.

Odejście stopera byłoby jednak zdecydowanie nie na rękę Claude’owi Puelowi, który chciałby pozostania gracza przynajmniej do końca trwającego sezonu. Rozwiązaniem może być transfer z natychmiastowym wypożyczeniem Francuza do „Zielonych”, ale na to, przynajmniej na razie, nie chce zgodzić się Brendan Rodgers.

Mierzący 190 centymetrów wzrostu zawodnik w tej kampanii uzbierał już trzy występy, a łącznie ma ich na swoim koncie 29.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy