Leicester City wytypował następcę Chilwella, którego bardzo chce Chelsea

Leicester City wytypował następcę Chilwella, którego bardzo chce Chelsea
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Kiedy zimą Ben Chilwell trafił na listę życzeń Chelsea, Leicester City pomyślało o angażu Ryana Bertranda. Teraz temat powraca.

23-letni Anglik to cel numer jeden „The Blues”, jeśli chodzi o wzmocnienie lewej strony obrony drużyny. Londyńczyków nie przeraża nawet wycena „Lisów” na poziomie ponad 50 milionów funtów.

Widząc zdeterminowanie Romana Abramowicza w kwestii pozyskania Chilwella, a także zainteresowanie transferem ze strony samego zawodnika, władze Leicester City zaczęły na poważnie obawiać się straty swojego podstawowego lewego defensora. W efekcie na radary trzeciej ekipy w tabeli Premier League powrócił Bertrand.

Brendan Rodgers, obecny opiekun ekipy z King Power Stadium, doskonale zna 19-krotnego reprezentanta „Synów Albionu”, który w sierpniu skończy 31 lat. Pracował z nim bowiem w akademii młodzieżowej Chelsea, a także w Reading. Teraz, gdy jego umowa z Southampton dobiega końca wraz z końcem czerwca 2021 roku, Irlandczyk widzi okazję na ubicie znakomitego interesu.

Triumfator Ligi Mistrzów i Ligi Europy z „The Blues” nie powinien kosztować kroci, a zainkasowane pieniądze z transferu Chilwella mogą pozwolić nie tylko na wzmocnienie innych pozycji, ale i pozyskanie perspektywicznego lewego defensora, który zbierałby doświadczenie od Bertranda.

Jak informuje „Daily Mail”, Ralph Hasenhüttl i spółka już wiedzą o zainteresowaniu Rodgersa osobą doświadczonego Anglika, dlatego rozpoczęto pracę nad przedłużeniem z nim współpracy. To, w obliczu przenosin do drużyny, która ma duże szanse na awans do Ligi Mistrzów, może okazać się jednak bardzo trudne.

Dorobek Bertranda z aktualnej kampanii to 27 występów, gol i asysta. W sumie dla „Świętych” rozegrał on 198 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy