Lekarz kadry Brazylii: Dlatego Neymar odnosi tyle kontuzji

Lekarz kadry Brazylii: Dlatego Neymar odnosi tyle kontuzji
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Globo Esporte

Rodrigo Lasmar twierdzi, że wie skąd biorą się problemy Neymara z kontuzjami.

Całkiem niedawno Brazylijczyk stracił kilka miesięcy gry ze względu na złamanie kości śródstopia. Teraz miał odbudować swoją formę na dobre na Copa América, lecz nie będzie mu w ogóle dane zagrać na tym turnieju, a to w związku z kontuzją, której doznał w ostatnim sparingu. Badania wykazały zerwanie więzadła w kostce, co oznacza czterotygodniową przerwę w grze.

Dla piłkarza to mały dramat, choć i tak może mówić o szczęściu, że nie powtórzył się wcześniejszy uraz. Zdaniem lekarza kadry Brazylii, Rodrigo Lasmara, Neymar musiałby jednak zmienić nieco swój styl gry, jeśli chce uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

- Złamanie kości śródstopia oraz skręcenie kostki nie mają ze sobą żadnego powiązania. Nawet jeśli wynikają z podobnych akcji - powiedział lekarz w rozmowie z „Globo Esporte”.

- Przy pierwszej kontuzji złamał kości śródstopie oraz zerwał dwa więzadła. A teraz wykonał ten sam ruch, do tego trochę pecha i jego stylu gry... Ktoś go fauluje, on chce się ochronić, stara się uniknąć faulu i kończy się to skręceniem stopy. Teraz nic się nie stało z kośćmi, ale zerwał więzadło.

Lasmar jest przekonany, że poprzednia kontuzja nie miała jakiegokolwiek wpływu na tę obecną. Organizm zawodnika był już na tyle zregenerowany, że nawrót urazu nie groził, a aktualna kontuzja jest czymś zupełnie nowym. Sam Neymar obawiał się jednak najgorszego.

- Neymar porządnie najadł się strachu, gdy zobaczył obrzęk. W jednej chwili przypomniały mu się wszystkie wcześniejsze problemy i był załamany. Myślał, że wszystko zacznie się na nowo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy