Lekarz kadry Brazylii: Dlatego Neymar odnosi tyle kontuzji

Lekarz kadry Brazylii: Dlatego Neymar odnosi tyle kontuzji
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Globo Esporte

Rodrigo Lasmar twierdzi, że wie skąd biorą się problemy Neymara z kontuzjami.

Całkiem niedawno Brazylijczyk stracił kilka miesięcy gry ze względu na złamanie kości śródstopia. Teraz miał odbudować swoją formę na dobre na Copa América, lecz nie będzie mu w ogóle dane zagrać na tym turnieju, a to w związku z kontuzją, której doznał w ostatnim sparingu. Badania wykazały zerwanie więzadła w kostce, co oznacza czterotygodniową przerwę w grze.

Dla piłkarza to mały dramat, choć i tak może mówić o szczęściu, że nie powtórzył się wcześniejszy uraz. Zdaniem lekarza kadry Brazylii, Rodrigo Lasmara, Neymar musiałby jednak zmienić nieco swój styl gry, jeśli chce uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

- Złamanie kości śródstopia oraz skręcenie kostki nie mają ze sobą żadnego powiązania. Nawet jeśli wynikają z podobnych akcji - powiedział lekarz w rozmowie z „Globo Esporte”.

- Przy pierwszej kontuzji złamał kości śródstopie oraz zerwał dwa więzadła. A teraz wykonał ten sam ruch, do tego trochę pecha i jego stylu gry... Ktoś go fauluje, on chce się ochronić, stara się uniknąć faulu i kończy się to skręceniem stopy. Teraz nic się nie stało z kośćmi, ale zerwał więzadło.

Lasmar jest przekonany, że poprzednia kontuzja nie miała jakiegokolwiek wpływu na tę obecną. Organizm zawodnika był już na tyle zregenerowany, że nawrót urazu nie groził, a aktualna kontuzja jest czymś zupełnie nowym. Sam Neymar obawiał się jednak najgorszego.

- Neymar porządnie najadł się strachu, gdy zobaczył obrzęk. W jednej chwili przypomniały mu się wszystkie wcześniejsze problemy i był załamany. Myślał, że wszystko zacznie się na nowo.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy