Leonardo Bonucci mocno o odejściu z Juventusu. „To było największe upokorzenie”

Leonardo Bonucci mocno o odejściu z Juventusu. „To było największe upokorzenie” fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Sport Mediaset

Leonardo Bonucci w wywiadzie dla włoskiej stacji SportMediaset wrócił do swojego rozstania z Juventusem.

36-latek reprezentował barwy „Bianconerich” w latach 2010-2023 z przerwą w sezonie 2017/2018 na występy w Milanie.

Łącznie rozegrał w nich 502 spotkania, strzelił 37 goli, zanotował dziesięć asyst i zdobył dziewięć mistrzostw, cztery Puchary i pięć Superpucharów Włoch.

Mistrz Europy z 2021 roku chciał wypełnić swój kontrakt z klubem z Turynu, który miał obowiązywać jeszcze przez rok, co podkreślił w rozmowie ze stacją Sport Mediaset.

- Trener Juventusu przedstawia nieprawdziwe historie. To nieprawda, że w lutym zostałem poinformowany przez zarząd o chęci zakończenia współpracy po sezonie. W maju zadeklarowałem klubowi, że jestem gotowy, aby zostać jako piąty czy szósty obrońca i pomagać młodym zawodnikom - zapewnił.

- Wyczuwałem zamiary klubu, cały czas czytając w gazetach, że zarząd chce ze mnie zrezygnować. 13 lipca Giuntoli i Manna przyjechali do mnie i oznajmili, że nie będę już częścią składu i, że moja obecność na boisku utrudni drużynie rozwój - dodał.

Bonucci nie przyjął dobrze tej informacji.

- Wydarzyło się to po tym, jak rozegrałem dla Juventusu ponad 500 meczów jako piłkarz. To było największe upokorzenie, jakiego doznałem w Juventusie. Doceniam solidarność, którą okazało mi wielu zawodników, także spośród obecnych. Wszyscy okazali mi zrozumienie po lekceważącym zachowaniu klubu wobec mnie - stwierdził.

To z pewnością nie koniec sprawy rozstania 36-latka ze „Starą Damą”, ponieważ dołączył on do pozwu zbiorowego przeciwko klubowi. W nim środkowy obrońca i inni piłkarze, którym latem oznajmiono w Turynie, aby szukali sobie nowych pracodawców, zarzucają naruszenie praw do wizerunku i wyrządzenie szkód na tle działalności zawodowej.

Leonardo Bonucci po odejściu z zespołu „Bianconerich” związał się z uczestnikiem aktualnej edycji Ligi Mistrzów, Unionem Berlin. Podpisał z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. W nowych barwach jeszcze nie zadebiutował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy