Leonardo nie ma wątpliwości co do sytuacji z Piątkiem. „Takie błędy decydują o wyniku”

Leonardo nie ma wątpliwości co do sytuacji z Piątkiem. „Takie błędy decydują o wyniku” fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Mediaset

Dyrektor sportowy Milanu, Leonardo, skomentował sobotnią porażkę „Rossonerich” z Sampdorią.

Ekipa z Genui wygrała po golu z początku meczu Grégoire'a Defrela. Już w końcowej fazie sobotniego spotkania wiele emocji wzbudziła sytuacja z Krzysztofem Piątkiem, który przewrócił się w polu karnym Sampdorii. Sędzia Daniele Orsato po użyciu VAR-u orzekł jednak, że Nicola Murri nie faulował Polaka. Zdaniem Leonardo „Rossoneri” powinni otrzymać jedenastkę.

- W drugiej połowie podjęliśmy kilka prób. Nie udało się wykorzystać żadnej sytuacji i musimy teraz zachować spokój.

- Nie chcę szukać usprawiedliwień, ale Piątek został wytrącony z równowagi, a rywal nie dotknął piłki. Nie ma nawet co na ten temat dyskutować. Użyto VAR-u, ale takie błędy wpływają na wyniki meczów. Podobnie było w akcji z Bakayoko i dotknięciem piłki ręką.

- Straciliśmy gola już w pierwszej minucie i z pewnością było to trudne z psychologicznego punktu widzenia. Musimy być dojrzali i trzeba sobie jakoś poradzić z tą porażką.

- Gattuso? Trener ma z nami kontrakt i nigdy tego nie kwestionowaliśmy. Zawsze wypowiadaliśmy się w tej sprawie jasno. Jego przyszłość nie jest priorytetem. Pytanie na jego temat mnie zdziwiło. Gattuso przyszedł tutaj przed nami i nigdy nie myśleliśmy o jego zmianie. Jeśli wygramy coś z nim na ławce, będzie to piękna historia. Dwa miesiące w piłce to jednak wieczność. Musimy zachować równowagę - powiedział Leonardo.

Milan z dorobkiem 51 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy