Leonardo nie ma wątpliwości co do sytuacji z Piątkiem. „Takie błędy decydują o wyniku”

Leonardo nie ma wątpliwości co do sytuacji z Piątkiem. „Takie błędy decydują o wyniku”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Mediaset

Dyrektor sportowy Milanu, Leonardo, skomentował sobotnią porażkę „Rossonerich” z Sampdorią.

Ekipa z Genui wygrała po golu z początku meczu Grégoire'a Defrela. Już w końcowej fazie sobotniego spotkania wiele emocji wzbudziła sytuacja z Krzysztofem Piątkiem, który przewrócił się w polu karnym Sampdorii. Sędzia Daniele Orsato po użyciu VAR-u orzekł jednak, że Nicola Murri nie faulował Polaka. Zdaniem Leonardo „Rossoneri” powinni otrzymać jedenastkę.

- W drugiej połowie podjęliśmy kilka prób. Nie udało się wykorzystać żadnej sytuacji i musimy teraz zachować spokój.

- Nie chcę szukać usprawiedliwień, ale Piątek został wytrącony z równowagi, a rywal nie dotknął piłki. Nie ma nawet co na ten temat dyskutować. Użyto VAR-u, ale takie błędy wpływają na wyniki meczów. Podobnie było w akcji z Bakayoko i dotknięciem piłki ręką.

- Straciliśmy gola już w pierwszej minucie i z pewnością było to trudne z psychologicznego punktu widzenia. Musimy być dojrzali i trzeba sobie jakoś poradzić z tą porażką.

- Gattuso? Trener ma z nami kontrakt i nigdy tego nie kwestionowaliśmy. Zawsze wypowiadaliśmy się w tej sprawie jasno. Jego przyszłość nie jest priorytetem. Pytanie na jego temat mnie zdziwiło. Gattuso przyszedł tutaj przed nami i nigdy nie myśleliśmy o jego zmianie. Jeśli wygramy coś z nim na ławce, będzie to piękna historia. Dwa miesiące w piłce to jednak wieczność. Musimy zachować równowagę - powiedział Leonardo.

Milan z dorobkiem 51 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy