L’Équipe: PSG żąda rekordowej sumy za Kyliana Mbappé

L’Équipe: PSG żąda rekordowej sumy za Kyliana Mbappé
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Coraz głośniej o tym, że Real Madryt kładzie podwaliny pod hitowy transfer Kyliana Mbappé, który miałby zostać przeprowadzony latem 2020 roku. Tymczasem Paris Saint-Germain dokonało wstępnej wyceny swojego asa na poziomie 230-250 milionów euro.

Neymar i Kylian Mbappé to bezapelacyjnie dwie największe gwiazdy w zespole mistrzów Francji. Do niedawna wydawało się, że są oni nie do wyjęcia z Parc des Princes. Tymczasem Brazylijczyk zastanawia się nad powrotem do Barcelony, zaś Francuz coraz śmielej wypowiada się o możliwości kontynuowania kariery w innym klubie.

20-latek dołączył do Paris Saint-Germain latem 2017 roku. Wówczas wypożyczono go z opcją transferu definitywnego. Jak ujawniło „L’Équipe”, transakcja miała znamiona obowiązkowego wykupu, bowiem tylko w przypadku relegacji do Ligue 2 francuski potentat nie musiałby wpłacać na konto AS Monaco 145 milionów euro.

Ponadto strony ustaliły, że kwota transferu będzie mogła wzrosnąć o 35 milionów euro, jeśli mistrzowie Francji kilkukrotnie awansują do Ligi Mistrzów lub zwyciężą rozgrywki. W rzeczywistości ekipa z Księstwa Monako otrzyma dodatkowe pieniądze, jeśli paryżanie przedłużą umowę lub sprzedadzą zawodnika przed 30 czerwca 2022 roku (wtedy wygasa jego kontrakt). 

Wreszcie, dziennikarze wspomnianego źródła donoszą, że gdyby ostatecznie władze Paris Saint-Germain ugięły się i wyraziły zgodę na odejście utalentowanego snajpera, potencjalny chętny musi zdecydować się na rekordowy transfer w dziejach futbolu. Reasumując: autor 39 trafień i 17 asyst w zeszłym sezonie jest dostępny za kwotę 230-250 milionów euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy