Letni nabytek Śląska Wrocław w końcu strzelił gola. W rezerwach

2024-10-27 18:23:24; Aktualizacja: 10 godzin temu
Letni nabytek Śląska Wrocław w końcu strzelił gola. W rezerwach Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

W ten weekend w końcu doczekaliśmy się na pierwszego gola Juniora Eyamby po dołączeniu do Śląska Wrocław. Na razie napastnik trafił do siatki w zespole rezerw.

Junior Eyamba przeszedł do Śląska Wrocław w ramach letniego okna transferowego z BSC Young Boys, gdzie występował w drużynie U-21. Napastnik miał być realnym wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez Jacka Magierę, ale na razie skończyło się na trzech krótkich szansach od trenera w Ekstraklasie. W październiku szkoleniowiec przesunął go do zespołu rezerw, gdzie grywał też wcześniej.

W ten weekend mierzył się on w III lidze z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Piłkarza zabrakło w podstawowym składzie, ale zameldował się na murawie w drugiej połowie. Chwilę później, w 77. minucie, strzelił gola.

„W końcu futbolówka spadła pod nogi napastnika, który będąc w okolicach piątego metra od bramki, nie mógł się pomylić, choć niewiele do tego zabrakło. Piłka po uderzeniu od poprzeczki wpadła jednak do bramki” - można przeczytać na stronie internetowej Śląska, co nie brzmi jak hymn pochwalny dla piłkarza, ale w końcu trafił on do siatki.

23-latek zdobył bramkę na 1:3. Potem w jego ślady poszedł Simon Schierack, lecz rezultat na 2:4 ustalił Krzysztof Kiklaisz, wykorzystując rzut karny.

Rezerwy Śląska z dorobkiem 29 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli trzeciej grupy III ligi. LKS plasuje się na piątej lokacie.

Jeden gol zapewne nie zmieni sytuacji Eyamby, ale może będzie to dobry prognostyk przed kolejnymi tygodniami.