Letnia ofensywa transferowa Borussii Dortmund

2019-02-25 12:27:51; Aktualizacja: 5 lat temu
Letnia ofensywa transferowa Borussii Dortmund Fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: BVB.tv | Kicker

Borussia Dortmund już podczas letniego okna transferowego może dokonać pięciu wzmocnień.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu dortmundczycy byli niezwykle aktywni na rynku transferowym. Dokonali oni aż ośmiu transferów, pozyskując m.in. Paco Alcácera i Axela Witsela. Natomiast w styczniu na Signal Iduna Park przybył Leonardo Balerdi.

Poczynione zmiany nie cieszą w pełni Hansa-Joachima Watzke, prezesa klubu, który dostrzega pewne braki w zespole. 

– Są sytuacje, w których wszystko się udaje. Ale są też takie sytuacje, w których sam stoisz sobie na drodze – rozpoczął.

Sternik Borussii Dortmund zauważył również, że przeciwko Tottenhamowi Hotspur (0:3) na boisko w pierwszej jedenastce wyszło sześciu piłkarzy poniżej 23. roku życia i nazwał to „zaprogramowanym niepowodzeniem”.

– Widzimy wiele do zrobienia. Są rzeczy, które powinny być wykonane z jeszcze większym rozmachem. W lecie do wykonania jest jeszcze jedna lub dwie rzeczy – zaznaczył.

„Kicker” informuje, że latem do zespołu ma przybyć pięciu nowych piłkarzy: dwóch bocznych obrońców, środkowy pomocnik, atakujący i napastnik.

Niemiecki dziennik wymienia również nazwiska powiązane z BVB. Są to Philipp Max (lewy obrońca Augsburga), Domagoj Bradarić (lewy obrońca Hajduka Split), Maximilian Eggestein (środkowy pomocnik Werderu Brema), Freddy Castro (atakujący Sportingu Cristal) oraz Timo Werner (środkowy napastnik Lipska). 

Warto dodać, że niemieckie media donoszą, że w kolejnym sezonie Łukasz Piszczek zostanie odstawiony na boczny tor, a jego miejsce zajmie nowy defensor.