Letnia ofensywa transferowa Borussii Dortmund

Letnia ofensywa transferowa Borussii Dortmund
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BVB.tv | Kicker

Borussia Dortmund już podczas letniego okna transferowego może dokonać pięciu wzmocnień.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu dortmundczycy byli niezwykle aktywni na rynku transferowym. Dokonali oni aż ośmiu transferów, pozyskując m.in. Paco Alcácera i Axela Witsela. Natomiast w styczniu na Signal Iduna Park przybył Leonardo Balerdi.

Poczynione zmiany nie cieszą w pełni Hansa-Joachima Watzke, prezesa klubu, który dostrzega pewne braki w zespole. 

– Są sytuacje, w których wszystko się udaje. Ale są też takie sytuacje, w których sam stoisz sobie na drodze – rozpoczął.

Sternik Borussii Dortmund zauważył również, że przeciwko Tottenhamowi Hotspur (0:3) na boisko w pierwszej jedenastce wyszło sześciu piłkarzy poniżej 23. roku życia i nazwał to „zaprogramowanym niepowodzeniem”.

– Widzimy wiele do zrobienia. Są rzeczy, które powinny być wykonane z jeszcze większym rozmachem. W lecie do wykonania jest jeszcze jedna lub dwie rzeczy – zaznaczył.

„Kicker” informuje, że latem do zespołu ma przybyć pięciu nowych piłkarzy: dwóch bocznych obrońców, środkowy pomocnik, atakujący i napastnik.

Niemiecki dziennik wymienia również nazwiska powiązane z BVB. Są to Philipp Max (lewy obrońca Augsburga), Domagoj Bradarić (lewy obrońca Hajduka Split), Maximilian Eggestein (środkowy pomocnik Werderu Brema), Freddy Castro (atakujący Sportingu Cristal) oraz Timo Werner (środkowy napastnik Lipska). 

Warto dodać, że niemieckie media donoszą, że w kolejnym sezonie Łukasz Piszczek zostanie odstawiony na boczny tor, a jego miejsce zajmie nowy defensor.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy