LGdS: André Silva wróci do Milanu

LGdS: André Silva wróci do Milanu fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Według najnowszych wieści po zakończeniu sezonu do Milanu powrócić ma André Silva.

Portugalski napastnik wejście do andaluzyjskiej miał naprawdę wyborne. Już w pierwszym meczu z Rayo Vallecano ustrzelił on hat-tricka. W rundzie jesiennej zdobył jeszcze siedem bramek. Później jednak zatracił swoją skuteczność, a pod koniec marca zaczęły mu dolegać problemy ze ścięgnem rzepki lewego kolana.

Jakby tego było mało, 23-latek zdążył podpaść Joaquínowi Caparrósowi, trenerowi Sevilli, wyjeżdżając na zgrupowanie reprezentacji narodowej pomimo wspomnianego urazu. 

To ostatecznie przekreśliło jego szanse na pozostanie w Sevilli, która podczas negocjacji z Milanem w sprawie wypożyczenia zawodnika, zawarła w umowie pomiędzy oboma klubami możliwość transferu definitywnego za kwotę 38 milionów euro.

„La Gazzetta dello Sport” donosi jednak, że Hiszpanie nie zdecydują się z niej skorzystać. To mocno komplikuje sprawę finansów „Rossonerich”, którzy liczyli na spory zastrzyk gotówki, co pozwoliłoby nieco odciążyć budżet klubu. 

Powrót 33-krotnego reprezentanta Portugalii dodatkowo może utrudnić spełnienie zasad Finansowego Fair Play, z czym Włosi w ostatnim czasie mieli mnóstwo problemów. 

Obecnie pozostaje im liczyć, że latem po André Silvę zgłosi się klub, który zdecyduje się zapłacić podobną kwotę do tej, którą mediolańczycy wydali na jego angaż w 2017 roku, tj. wspomniane 38 milionów euro. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy