LGdS: Niezadowolony Torreira. Urugwajczyk chce powrotu do Włoch?!

LGdS: Niezadowolony Torreira. Urugwajczyk chce powrotu do Włoch?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport | El Pais

Lucas Torreira nie czuje się komfortowo wraz ze swoją dziewczyną w Wielkiej Brytanii i być może po zaledwie jednym roku spędzonym w Arsenalu zdecyduje się na wymuszenie swojego powrotu do Serie A - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Urugwaju przeniósł się do londyńskiego klubu w trakcie poprzedniego letniego okienka transferowego z Sampdorii za 30 milionów euro.

Defensywny pomocnik miał początkowo problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie „Kanonierów”. Z czasem zaczął jednak odgrywać coraz ważniejszą rolę w zespole prowadzonym przez Unaia Emery'ego i w efekcie zakończył sezon z aż 50 rozegranymi meczami, w których strzelił dwie bramki oraz zanotował pięć asyst.

Dobre statystyki 23-letniego zawodnika i możliwość regularnych występów w jednym z najlepszych europejskich zespołów mogą nie wystarczyć przedstawicielom Arsenalu do zatrzymania go w swoich szeregach przynajmniej do końca obowiązującej umowy, która wygasa w czerwcu 2023 roku.

W tym przypadku nie chodzi tylko o fakt, że piłkarz znajduje się pod obserwacją wysłanników innych drużyn, ale także o samopoczucie Urugwajczyka i jego dziewczyny.

„La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że zawodnik do tego stopnia nie czuje się komfortowo w Londynie, że chciałby ponownie grać w Serie A. Wspomniane źródło opiera swoją informację między innymi na wypowiedzi Torreiry dla „El Pais”, w której to pomocnik przyznał, że we Włoszech czuł się lepiej ze względu na brak bariery językowej oraz lepszą pogodę.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego idą także o krok dalej i uważają, że skomplikowaną sytuację 23-latka może wykorzystać AC Milan. „Rossoneri” powinni w ciągu kilkunastu najbliższych godzin ogłosić fakt zawarcia umowy z Marco Giampaolo, z którym Urugwajczyk współpracował właśnie w Sampdorii i być może ten będzie chciał go sprowadzić na San Siro.

Ewentualny transfer Torreiry do ekipy z Mediolanu wydaje się na dzień dzisiejszy niemożliwy do zrealizowania, ponieważ utytułowany włoskich klub nie może sobie pozwolić na wydawanie zbyt dużych kwot na pozyskanie nowych graczy z uwagi na wielokrotne już naruszenie zasad Finansowego Fair Play, dlatego musiałby wcześniej kogoś sprzedać za podobną kwotę, jaką mógłby przeznaczyć na zakontraktowanie defensywnego pomocnika.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy