Liga Europy: Lider Standardu Liège, rywala Lecha Poznań, wypada z gry do końca sezonu [OFICJALNIE]

Liga Europy: Lider Standardu Liège, rywala Lecha Poznań, wypada z gry do końca sezonu [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Standard Liege

Środkowy obrońca Standardu Liège Zinho Vanheusden doznał kontuzji kolana i czeka go dłuższa przerwa.

W najbliższy czwartek dojdzie do ważnego dla Lecha Poznań spotkania Ligi Europy. Podopieczni Dariusza Żurawia zmierzą się u siebie ze Standardem Liège.

Już teraz wiadomo, że gości przystąpią do tej potyczki poważnie osłabieni. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się w ostatnich dniach kapitan belgijskiego klubu, Zinho Vanheusden.

W niedzielę Standard mierzył się w lidze z KV Oostende. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 1-0, jednak triumf został przypłacony kontuzją.

Bardzo wcześnie, bo już w 22. minucie boisko na noszach opuścił wspomniany 21-latek. Natychmiast przewieziono go na szczegółowe badania.

Ich wynik okazał się dla piłkarza druzgocący. Doznał on bowiem zerwania więzadeł krzyżowych przednich i czeka go teraz długa rekonwalescencja. Najwcześniej może wrócić za pół roku, co w praktyce oznacza dla niego koniec sezonu.

Dla Belgów to poważne osłabienie w kontekście walki o mistrzostwo kraju, ale również Ligę Europy. Vanheusden to bowiem kapitan i lider drużyny.

Rok temu Standard wykupił go z Interu Mediolan za blisko 12 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy