Liga Europy: Lirim Kastrati zaczyna się spłacać. Tyle Legia Warszawa zarobiła na zwycięstwie ze Spartakiem Moskwa

Liga Europy: Lirim Kastrati zaczyna się spłacać. Tyle Legia Warszawa zarobiła na zwycięstwie ze Spartakiem Moskwa fot. Legia Warszawa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA.COM | Transfery.info

Legia Warszawa pokonała Spartaka Moskwa po golu Lirima Kastratiego w doliczonym czasie gry. Triumf na otwarcie Ligi Europy to dobra wiadomość dla księgowych mistrzów Polski.

Legia Warszawa spisuje się w tym sezonie europejskich pucharów bardzo dobrze, co jest wspaniałą wiadomością dla klubowego budżetu.

Jeszcze przed startem fazy grupowej Ligi Europy mistrzowie Polski mieli zagwarantowane 5,5 miliona euro. Każdy kolejny punkt w kontynentalnych rozgrywkach to zastrzyk gotówki.

Na takowy liczono przy Łazienkowskiej już w środowe popołudnie. To właśnie dziś zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza mierzył się na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa.

„Wojskowi” przed długie fragmenty byli zepchnięci do defensywy, jednak nie podcięło im to skrzydeł. W 91. minucie udało się wyprowadzić zabójczą kontrę.

Lewą stroną popędził niedawno wprowadzony Ernest Muçi. Albańczyk dostrzegł w polu karnym Lirima Kastratiego, który pewnie skierował piłkę do siatki, dając tym samym triumf swojej drużynie.

Mając na uwadze premie, które przysługują zespołom za wyniki w fazie grupowej, mistrzowie Polski zainkasowali w Moskwie 630 tysięcy euro, a więc niemalże połowa kwoty, którą przeznaczono na transfer bohatera meczu, Kastratiego (Dinamo Zagrzeb zarobiło na nim 1,3 miliona euro).

Teraz poprzeczka będzie szła już tylko wyżej, bo kolejnymi rywalami „Wojskowych” są Leicester City oraz Napoli. Być może i w tych meczach Legia pokusi się o niespodzianki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy