Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany

Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

Zaplanowany na 19 marca mecz 1/8 finału Ligi Europy FC Basel - Eintracht Frankfurt nie dojdzie do skutku w Szwajcarii.

Urzędnicy poinformowali, że niemożliwe jest rozegranie tego meczu bez udziału publiczności, gdyż kibice Eintrachtu, znani z licznego uczestniczenia w wyjazdach, przyjechaliby grupą przynajmniej kilkuset osób i zgromadziliby się pod stadionem Bazylei, a lokalne władze nie byłyby w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

- Popieramy decyzję, akceptujemy ją. Nie chodzi tu o sport, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa jako całości. Co teraz? Usiądziemy razem z władzami, Frankfurtem i UEFA, by znaleźć opowiednie rozwiązanie - powiedział Roland Heri, dyrektor zarządzający Bazylei.

Szwajcarskie władze bardzo poważnie podchodzą do problemu koronawirusa. Już kilka dni temu odwołano wszelkie imprezy masowe powyżej 1000 ludzi zaplanowane na marzec, co oznaczało zawieszenie pierwszej i drugiej ligi w piłce nożnej i hokeju na lodzie.

Nie wiadomo jeszcze, czy 12 marca kibice będą mieli wstęp na mecz we Frankfurcie. Wkrótce powinna zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt Przemysław Tytoń jednak nie wraca do Polski. OFICJALNIE: Podpisał nowy kontrakt CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy