Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany

Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

Zaplanowany na 19 marca mecz 1/8 finału Ligi Europy FC Basel - Eintracht Frankfurt nie dojdzie do skutku w Szwajcarii.

Urzędnicy poinformowali, że niemożliwe jest rozegranie tego meczu bez udziału publiczności, gdyż kibice Eintrachtu, znani z licznego uczestniczenia w wyjazdach, przyjechaliby grupą przynajmniej kilkuset osób i zgromadziliby się pod stadionem Bazylei, a lokalne władze nie byłyby w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

- Popieramy decyzję, akceptujemy ją. Nie chodzi tu o sport, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa jako całości. Co teraz? Usiądziemy razem z władzami, Frankfurtem i UEFA, by znaleźć opowiednie rozwiązanie - powiedział Roland Heri, dyrektor zarządzający Bazylei.

Szwajcarskie władze bardzo poważnie podchodzą do problemu koronawirusa. Już kilka dni temu odwołano wszelkie imprezy masowe powyżej 1000 ludzi zaplanowane na marzec, co oznaczało zawieszenie pierwszej i drugiej ligi w piłce nożnej i hokeju na lodzie.

Nie wiadomo jeszcze, czy 12 marca kibice będą mieli wstęp na mecz we Frankfurcie. Wkrótce powinna zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy