Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany

Liga Europy: Mecz FC Basel - Eintracht Frankfurt odwołany
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Basel

Zaplanowany na 19 marca mecz 1/8 finału Ligi Europy FC Basel - Eintracht Frankfurt nie dojdzie do skutku w Szwajcarii.

Urzędnicy poinformowali, że niemożliwe jest rozegranie tego meczu bez udziału publiczności, gdyż kibice Eintrachtu, znani z licznego uczestniczenia w wyjazdach, przyjechaliby grupą przynajmniej kilkuset osób i zgromadziliby się pod stadionem Bazylei, a lokalne władze nie byłyby w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

- Popieramy decyzję, akceptujemy ją. Nie chodzi tu o sport, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa jako całości. Co teraz? Usiądziemy razem z władzami, Frankfurtem i UEFA, by znaleźć opowiednie rozwiązanie - powiedział Roland Heri, dyrektor zarządzający Bazylei.

Szwajcarskie władze bardzo poważnie podchodzą do problemu koronawirusa. Już kilka dni temu odwołano wszelkie imprezy masowe powyżej 1000 ludzi zaplanowane na marzec, co oznaczało zawieszenie pierwszej i drugiej ligi w piłce nożnej i hokeju na lodzie.

Nie wiadomo jeszcze, czy 12 marca kibice będą mieli wstęp na mecz we Frankfurcie. Wkrótce powinna zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy