Liga Europy: Wiek nie gra roli. Joaquín ustanowił nowy rekord! [WIDEO]

Liga Europy: Wiek nie gra roli. Joaquín ustanowił nowy rekord! [WIDEO] fot. Real Betis Balompié
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info

Skrzydłowy Realu Betis, Joaquín, w czwartkowy wieczór zapisał się na kartach historii Ligi Europy jako najstarszy strzelec rozgrywek.

52-krotny reprezentant Hiszpanii przyczynił się do zdobycia trzech punktów w starciu z Łudogorcem Razgrad. W końcowym rozrachunku jego trafienie okazało się niezbędne, gdyż ekipa z Sevilli wygrała 3:2.

Wychowanek „Béticos” zameldował się na murawie po raz trzeci w tym sezonie, a drugi na europejskiej arenie. Tym razem weteran solidnie przepracował spędzone minuty, strzelając pięknego gola sprzed „szesnastki” na 2:0 na kilka minut przed zejściem do szatni na przerwę.

Równocześnie Joaquín wpisał się nie tylko na listę zdobywców bramek, ale także do zapisków z rekordami. Gracz ofensywnej formacji zanotował trafienie dokładnie w wieku 41 lat i 56 dni, stając się oficjalnie najstarszym egzekutorem akcji na płaszczyźnie Ligi Europy.

Ostatnim rekordzistą był Daniel Hestad. W listopadzie 2015 roku Norweg znalazł drogę do bramki jako piłkarz Molde FK w pojedynku z Celtikiem. Wówczas na karku miał 40 lat i 98 dni.

Można rzec, że Joaquín dzierży podwójną koronę w tej statystyce. W lutym - w wieku 40 lat i 211 dni - stał się z kolei najstarszym asystentem w historii tych samych rozgrywek.

Przez całą swoją karierę kapitan nie dostąpił jednak zaszczytu wzniesienia trofeum. Taka sztuka udała mu się jedynie na krajowym podwórku - w całej karierze trzykrotnie, a ostatnio w tym roku po zwycięskim finale Pucharu Hiszpanii.

Joaquín może oczywiście z powodzeniem udoskonalić swoje indywidualne osiągnięcie. Real Betis rozegra w tej edycji jeszcze co najmniej cztery spotkania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy