Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie odsłonili kluczowe karty przed rozpoczęciem poniedziałkowego losowania ostatniej fazy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy.
Nasz kraj na tym szczeblu kwalifikacji mogą reprezentować Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław. Aby się jednak tak stało, to oba nasze zespoły muszą w pierwszej kolejności wyeliminować w trzeciej rundzie odpowiednio Rubin Kazań oraz Hapoel Beer Szewa.
Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to wówczas zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski jako drużyna nierozstawiona może zmierzyć się z jednym ze zwycięzców par KuPS (Finlandia)/Astana (Kazachstan), Bohemians (Irlandia)/PAOK (Grecja), FC Luzern (Szwajcaria)/Feyenoord (Holandia) i RFS (Łotwa)/Gent (Belgia).
Z kolei klub prowadzony przez Jacka Magierę jako rozstawiony, dzięki współczynnikowi izraelskiego rywala, mógłby trafić na lepszą ekipę z pojedynków Toboł Kostanaj (Kazachstan)/Žilina (Słowacja), Santa Clara (Portugalia)/Olimpija Lubliana (Słowenia), Dinamo Batumi (Gruzja)/Sivasspor (Turcja), Trabzonspor (Turcja)/Molde (Norwegia) lub pokonany zespół z trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy - Rapid Wiedeń (Austria)/Anorthosis Famagusta (Cypr).
Losowanie fazy play-off Ligi Konferencji Europy rozpocznie się 2 sierpnia o godzinie 14:00. Pierwsze mecze tej rundy odbędą się 19 sierpnia, a rewanże tydzień później - 26 sierpnia.
Play-off Ligi Konferencji Europy
Ścieżka ligowa
Grupa 1
Rozstawione
Újpest (Węgry)/Basel (Szwajcaria)
Limassol (Cypr)/Karabach Agdam (Azerbejdżan)
Tottenham (Anglia)
The New Saints (Walia)/Viktoria Pilzno (Czechy)
Nierozstawione
CSKA Sofia (Bułgaria)/NK Osijek (Chorwacja)
Paços de Ferreira (Portugalia)/Larne (Irlandia Północna)
Breidablik (Islandia)/Aberdeen (Szkocja)
Čukarički (Serbia)/Hammarby (Szwecja)
Grupa 2
Rozstawione
Laç (Albania)/Anderlecht (Belgia)
Rennes (Francja)
Vojvodina (Serbia)/LASK (Austria)
Spartak Trnawa (Słowacja)/Maccabi Tel Awiw (Izrael)
Nierozstawione
Galatasaray (Turcja)/St. Johnstone (Szkocja) [pokonany w LE]
Kołos Kowaliwka (Ukraina)/Szachtior Karaganda (Kazachstan)
Rosenborg (Norwegia)/Domžale (Słowenia)
Vitesse (Holandia)/Dundalk (Irlandia)
Grupa 3
Rozstawione
KuPS (Finlandia)/Astana (Kazachstan)
Bohemians (Irlandia)/PAOK (Grecja)
FC Luzern (Szwajcaria)/Feyenoord (Holandia)
RFS (Łotwa)/Gent (Belgia)
Nierozstawione
Elfsborg (Szwecja)/Velež (Bośnia i Hercegowina)
Raków Częstochowa (Polska)/Rubin Kazań (Rosja)
Hibernian (Szkocja)/HNK Rijeka (Chorwacja)
Union Berlin (Niemcy)
Grupa 4
Rozstawione
FK Jablonec (Czechy)/Celtic (Szkocja) [pokonany z LE]
PFK Soczi (Rosja)/Partizan (Serbia)
Łokomotiw Płowdiw (Bułgaria)/Kopenhaga (Dania)
AS Roma (Włochy)
Śląsk Wrocław (Polska)/Hapoel Beer Szewa (Izrael)
Nierozstawione
Rapid Wiedeń (Austria)/Anorthosis Famagusta (Cypr)
[pokonany w LE]
Toboł Kostanaj (Kazachstan)/Žilina (Słowacja)
Santa Clara (Portugalia)/Olimpija Lubliana (Słowenia)
Dinamo Batumi (Gruzja)/Sivasspor (Turcja)
Trabzonspor (Turcja)/Molde (Norwegia)
Ścieżka mistrzowska
Rozstawione
Omonia (Cypr)/Flora Tallin (Estonia) [pokonany w LE]
Mura (Słowenia)/Žalgiris Wilno (Litwa) [pokonany w LE]
Kajrat Ałmaty (Kazachstan)/Alaszkert Erywań (Armenia) [pokonany w LE]
Lincoln Red Imps (Gibraltar)/Slovan Bratysława (Słowacja) [pokonany w LE]
Neftçi PFK (Azerbejdżan)/HJK (Finlandia) [pokonany w LE]
Nierozstawione
Maccabi Haifa (Izrael)/HB Tórshavn (Wyspy Owcze)
Linfield (Irlandia Północan)/Fola Esch (Luksemburg)
Shamrock Rovers (Irlandia)/Teuta (Albania)
Riga FC (Litwa)/Hibernians (Malta)
Prishtina (Kosowo)/Bodø/Glimt (Norwegia)