Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE]

Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] fot. UEFA
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA przedstawiła informacje dotyczące Ligi Konferencji Europy, która ruszy w sezonie 2021/2022.

O tym, że europejska centrala piłkarska szykuje nowe rozgrywki, było wiadomo od pewnego czasu. Dzisiaj przekazała ona nieco więcej informacji na ich temat.

Liga Konferencji Europy będzie trzecim pod względem ważności pucharem na Starym Kontynencie za Ligą Mistrzów oraz Ligą Europy. W jej fazie grupowej wezmą udział 32 zespoły, które zostaną podzielone na osiem grup. 17 ekip będzie z głównej ścieżki eliminacji (łącznie cztery rundy), pięć ze ścieżki mistrzowskiej, a pozostałą dziesiątkę będą stanowić przegrani z play-offów o Ligę Europy.

Do fazy pucharowej awansują po dwie drużyny z każdej grupy i będą rywalizowały ze sobą w 1/8 finału, ćwierćfinałach, półfinałach i wielkim finale.

Finał pierwszej edycji LKE odbędzie się 25 maja 2022 roku w Tiranie.

Terminarz Ligi Konferencji Europy:
I runda eliminacji - 8 i 15 lipca;
II runda eliminacji- 22 i 29 lipca;
III runda eliminacji - 5 i 12 sierpnia;
IV runda eliminacji - 19 i 26 sierpnia;
Faza grupowa - 16 i 30 września, 21 października, 4 i 25 listopada, 9 grudnia;
1/16 finału - 17 i 24 lutego;
1/8 finału - 10 i 17 marca;
1/4 finału - 7 i 14 kwietnia;
1/2 finału - 28 kwietnia i 5 maja;
Finał - 25 maja.

Z rozpiski opublikowanej przez UEFA wynika, że miejsce w I rundzie eliminacji otrzyma trzeci zespół Ekstraklasy. W II rundzie zagrają wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy