Liga Mistrzów: 1/4 finału. Real Madryt - Galatasaray 3:0, Malaga - Borussia Dortmund 0:0. Królewscy demolują, a BVB nie wykorzystuje szansy fot. Transfery.info

Real Madryt rozbił na własnym stadionie Galatasaray, a Borussia Dortmund tylko lub aż zremisowała bezbramkowo z Malagą.

Real Madryt bez większych problemów rozprawił się na własnym boisku z Galatasaray Stambuł. "Królewscy" pokonali ekipę z Turcji 3:0 i są już pewni awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Od początku stroną przeważającą byli gospodarze, którzy już w 9. minucie meczu objęli prowadzenie, kiedy to Mesut Oezil doskonale podał do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wbiegł w pole karne, spojrzał na wychodzącego Muslerę i dokładną podcinką pokonał golkipera gości.

Piłkarze ze Stambułu mogli dość niespodziewanie szybko wyrównać, ale Drogba tylko postraszył Diego Lopeza, który nawet nie musiał interweniować.

Kolejne minuty to konsekwentna gra Realu, który w 29. minucie znalazł kolejny sposób na pokonanie Muslery. Tym razem po dośrodkowaniu Essiena, futbolówkę w polu karnym opanował Benzema i szybkim strzałem pokonał urugwajskiego bramkarza.

Tuż przed przerwą, Galatasaray powinno zdobyć gola kontaktowego, ale kombinacyjna akcja Drogby i Eboue zakończyła się słabym strzałem tego drugiego.

W drugich 45. minutach obraz gry wyglądał podobnie. Drużyna z Madrytu grała swoje, a goście nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony gospodarzy.

"Królewscy" mieli kilka szans na podwyższenie swojego prowadzenia. Niestety, wykorzystali tylko jedną, kiedy to rezerwowy Higuain po dośrodkowaniu Xabiego Alonso popisał się precyzyjnym uderzeniem głową.

Ekipa Mourinho wykonała założony sobie przed meczem plan, czyli zdobyli sporą zaliczkę, której nie powinni roztrwonić w rewanżu. Z kolei Galatasaray z taką grą, nie ma szans na sprawienie u siebie sporego kalibru niespodzianki.

Real Madryt - Galatasaray 3:0

[Cristiano Ronaldo (9.), Karim Benzema (29.), Gonzalo Higuain (73.)]

Real Madryt: Diego Lopez; Michael Essien, Raphael Varane, Sergio Ramos, Fabio Coentrao; Sami Khedira, Xabi Alonso; Angel Di Maria (86. Pepe), Mesut Oezil (80. Luka Modrić), Cristiano Ronaldo; Karim Benzema (65. Gonzalo Higuain).

Galatasaray Stambuł: Fernando Muslera; Emmanuel Eboue, Semih Kaya, Dany Nounkeu, Albert Riera (83. Nordin Amrabat); Wesley Sneijder (46. Gokhan Zan), Felipe Melo, Selcuk Inan, Hamit Altintop (78. Umut Bulut); Burak Yilmaz, Didier Drogba.

Real Madrid 3-0 Galatasaray Highlights 03/04/2013 przez ifihighlights

W spotkaniu Malagi z Borussią Dortmund byliśmy świadkami kilku klarownych sytuacji do zdobycia bramki z obu stron, ale niestety żadnej z nich nie udało się skierować futbolówki do siatki, a to oznacza, że w rewanżu czekać nas może prawdziwy dreszczowiec.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 7. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Saviola z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Potem inicjatywę przejęli goście, a Goetze dwukrotnie stawał przed szansą wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie w 100% sytuacjach. Najpierw po podaniu Lewandowskiego uderzył zbyt słabo w kierunku bramki Malagi, a potem w fantastycznym stylu został zatrzymany przez Caballero.

W końcowych fragmentach pierwszej połowy, obaj golkiperzy byli jeszcze po razie zatrudniani. Bramkarz gospodarzy sparował dobre uderzenie z dystansu Guendogana, a Weidenfeller popisał się kapitalnym refleksem po strzale głową Weligtona.

W drugiej części gry lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Malagi. Obie jedenastki miały kolejne szanse na otworzenie konta bramkowego w tej konfrontacji, ale niestety ich nie wykorzystali.

Bezbramkowy remis cieszy zapewne i jednych, i drugich. Minimalną przewagę w rewanżu będzie miała ekipa z Niemiec, ale przypadkowo stracona przez nich bramka, w pierwszych fragmentach meczu, może im pokrzyżować plany spokojnego awansu do 1/2 finału Ligi Mistrzów.

Malaga - Borussia Dortmund 0:0

Malaga: Willy Caballero; Jesus Gamez, Weligton, Martin Demichelis, Antunes; Joaquin, Jeremy Toulalan, Manuel Iturra, Julio Baptista (76. Roque Santa Cruz), Isco (87. Duda); Javier Saviola (68. Francisco Portillo).

Borussia: Roman Weidenfeller; Łukasz Piszczek, Neven Subotic, Felipe Santana, Marcel Schmelzer; Ilkay Guendogan, Sebastian Kehl (80. Sven Bender); Kevin Grosskreutz, Mario Goetze (90+2. Oliver Kirch), Marco Reus (69. Julian Schieber); Robert Lewandowski.

Malaga-Borussia Dortmund 0-0 Highlights przez marcoxxx46