Liga Mistrzów: Arbiter meczu PSG - Başakşehir ukarany [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów: Arbiter meczu PSG - Başakşehir ukarany [OFICJALNIE] fot. OShuma / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA

Rumuński sędzia Sebastian Coltescu, który prowadził mecz pomiędzy PSG a İstanbul Başakşehir został zawieszony do końca sezonu. Jest to pokłosie nieodpowiedniego zachowania, którego dopuścił się wobec Pierre'a Webó.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, która była rozgrywana w grudniu, doszło do niemałego skandalu. Chodzi o starcie Paris Saint-Germain z Başakşehir.

Wtedy to arbiter Sebastian Coltescu został oskarżony o zachowanie rasistowskie. Ofiarą incydentu padł wówczas asystent trenera tureckiej ekipy, Pierre Webó.

Rumuński sędzia użył wtedy w rozmowie ze swoim asystentem sformułowania „negru”, co tłumacząc z rumuńskiego, oznacza „czarny”. Oburzeni sprawą piłkarze w geście solidarności opuścili plac gry, a mecz został przerwany.

Zawody dokończono dzień później już z innym zestawem arbitrów i zakończyły się pewnym zwycięstwem PSG w stosunku 5-1.

Sprawy nie pozostawiono jednak samej sobie. Od tamtej pory toczyło się postępowanie wyjaśniające. O jego wynikach poinformowała w ostatnich godzinach UEFA.

Na mocy zgromadzonego materiału dowodowego arbiter został zawieszony do końca sezonu, z kolei jego asystent otrzymał naganę. Uznano jednak, że Rumuni nie dopuścili się zachowania rasistowskiego, a jedyne nieodpowiedniej reakcji na zaistniałą sytuację.

Dyskwalifikacja obowiązuje jednak tylko w rozgrywkach europejskich i Coltescu nadal będzie mógł prowadzić mecze w ramach rodzimej ligi oraz pucharu.

Ukarany jednym meczem zawieszenia został też wspomniany Pierre Webó. W jego przypadku chodzi o niesportowe zachowanie. 

Wszyscy dotknięci sankcjami mogą odwołać się od decyzji UEFA w przeciągu pięciu najbliższych dni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy