Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?!

Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

Brytyjska prasa informuje, że przedstawiciele największych klubów w Europie są o krok od porozumienia z UEFA w sprawie rozszerzenia rozgrywek Ligi Mistrzów.

Do niedawna możni futbolu na Starym Kontynencie optowali za utworzeniem superligi, do której wstęp miałyby tylko najpopularniejsze kluby przyciągające na stadiony oraz przed telewizory rzeszę kibiców. Władzom UEFA udało się to jednak wybić im z głowy poprzez wprowadzenie szeregu zmian w Lidze Mistrzów, w tym zwiększeniu puli wpływów. Wydaje się jednak, że to nie koniec modyfikacji.

„The Times” donosi bowiem o zbliżającym się wielkimi krokami porozumieniu dotyczącym rozszerzenia rozgrywek o cztery dodatkowe mecze. Przypomnijmy, że obecnie finalista bierze udział w 13 spotkaniach, uczestnicząc najpierw w fazie grupowej, a następnie fazie pucharowej. Pomimo tego zauważono, że w przypadku wprowadzenia kilku pojedynków, kluby będę mogły zarobić jeszcze więcej.

Jakby to miało zostać rozwiązane? Według wstępnych pomysłów poprzez zastąpienie 1/8 finału drugą fazą grupową (tak, jak miało to miejsce w latach 1999-2003) lub włączenie do rozgrywek czterech dodatkowych ekip, co pozwoliłoby na utworzenie sześciu grup z sześcioma uczestnikami w każdej z nich.

Powyższe źródło zauważa jednak, że w przypadku wprowadzenia powyższych zmian (planowo od sezonu 2024-2025), pojawią się olbrzymie problemy ze zmieszczeniem dodatkowych spotkań w terminarzu. To z kolei mogłoby spowodować likwidację Pucharu Ligi Angielskiej lub zmianę jego formatu tak, aby brały w nim udział tylko zespoły bez awansu do rozgrywek klubowych organizowanych przez UEFA.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy