Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?!

Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

Brytyjska prasa informuje, że przedstawiciele największych klubów w Europie są o krok od porozumienia z UEFA w sprawie rozszerzenia rozgrywek Ligi Mistrzów.

Do niedawna możni futbolu na Starym Kontynencie optowali za utworzeniem superligi, do której wstęp miałyby tylko najpopularniejsze kluby przyciągające na stadiony oraz przed telewizory rzeszę kibiców. Władzom UEFA udało się to jednak wybić im z głowy poprzez wprowadzenie szeregu zmian w Lidze Mistrzów, w tym zwiększeniu puli wpływów. Wydaje się jednak, że to nie koniec modyfikacji.

„The Times” donosi bowiem o zbliżającym się wielkimi krokami porozumieniu dotyczącym rozszerzenia rozgrywek o cztery dodatkowe mecze. Przypomnijmy, że obecnie finalista bierze udział w 13 spotkaniach, uczestnicząc najpierw w fazie grupowej, a następnie fazie pucharowej. Pomimo tego zauważono, że w przypadku wprowadzenia kilku pojedynków, kluby będę mogły zarobić jeszcze więcej.

Jakby to miało zostać rozwiązane? Według wstępnych pomysłów poprzez zastąpienie 1/8 finału drugą fazą grupową (tak, jak miało to miejsce w latach 1999-2003) lub włączenie do rozgrywek czterech dodatkowych ekip, co pozwoliłoby na utworzenie sześciu grup z sześcioma uczestnikami w każdej z nich.

Powyższe źródło zauważa jednak, że w przypadku wprowadzenia powyższych zmian (planowo od sezonu 2024-2025), pojawią się olbrzymie problemy ze zmieszczeniem dodatkowych spotkań w terminarzu. To z kolei mogłoby spowodować likwidację Pucharu Ligi Angielskiej lub zmianę jego formatu tak, aby brały w nim udział tylko zespoły bez awansu do rozgrywek klubowych organizowanych przez UEFA.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy