Liga Mistrzów: Eden Hazard z pierwszym golem dla Realu Madryt od stycznia [WIDEO]

Liga Mistrzów: Eden Hazard z pierwszym golem dla Realu Madryt od stycznia [WIDEO] fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com

Eden Hazard strzelił pierwszego gola od stycznia tego roku, a jego Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtic w stosunku 3-0.

Od zwycięstwa kolejną edycję Ligi Mistrzów rozpoczyna triumfator poprzednich rozgrywek, czyli Real Madryt. Pomimo początkowych kłopotów, w drugiej połowie podopieczni Carlo Ancelottiego pokazali wyższość nad rywalem - Celtikiem i pokonali go w stosunku 3-0.

Triumf został jednak okupiony dwoma kontuzjami podstawowych zawodników, bo przedwcześnie plac gry opuszczali Karim Benzema oraz Éder Militão. W obu przypadkach na szczegółowe wyniki badań trzeba zaczekać.

Nieszczęście jednych jest często szczęściem drugiego i sprawdziło się to też w tym przypadku. Francuza w 30. minucie na boisku zastąpił Eden Hazard.

Belg pokazał się tego dnia z dobrej strony, bo najpierw asystował przy trafieniu Luki Modricia, a później samemu w 77. minucie samemu pokonał Joe'a Harta i ustalił wynik tej rywalizacji na 3-0.

Dla byłego zawodnika Chelsea był to szczególny skalp, bo do siatki trafił pierwszy raz od 20 stycznia tego roku. Wówczas strzelił gola w meczu 1/8 finału Pucharu Króla przeciwko Elche (2-1).

Od początku swojego pobytu na Estadio Santiago Bernabéu Hazard, za którego zapłacono 115 milionów euro, wystąpił łącznie w 69 meczach, a jego dorobek to siedem goli oraz jedenaście asyst.