Liga Mistrzów: Gwiazdor Atalanty zdjęty w przerwie za niewykonanie polecenia trenera

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Atalanta długo nie potrafiła doprowadzić do wyrównania w meczu Ligi Mistrzów z Midtjylland. Ostatecznie jednak w końcówce zawodów dopięła swego, czego nawet z wysokości trybun nie widział Papu Gómez.

Podopieczni Gian Piero Gaperiniego w ostatnim czasie nie mają najlepszej passy, o czym świadczy zaledwie jedno zwycięstwo w sześciu minionych spotkaniach. Doskonałą okazją do przełamania była konfrontacja z zespołem, który w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie zdobył jeszcze ani jednego punktu.

To zmieniło się dopiero wczoraj, gdy Midtjylland na prowadzenie w 13. minucie wyprowadził Alexander Scholz. Od tego momentu Atalanta starała się zdobyć bramkę na 1:1. Był to niewątpliwie trudny czas dla bergamczyków, a emocje udzielały się nie tylko trenerowi, ale i piłkarzom. O jednym z takich przypadków pisze „La Gazzetta dello Sport”.

Jak donosi powyższe źródło, tuż przed przerwą Gasperini przekazał Papu Gómezowi instrukcję, co do tego, jak ma się ustawiać na boisku. Włoch chciał, aby kapitan jego drużyny pozostał bliżej prawej strony, ale… Argentyńczyk odpowiedział „nie”. Za sprawą braku kibiców na trybunach ten komunikat był dosyć mocno słyszalny.

Na drugą połowę zawodów 32-latek już nie wyszedł, a jego miejsce na murawie zajął Josip Iličić. To jednak nie wszystko. Ofensywny pomocnik pozostał w szatni, a tym samym nie widział na żywo gola wyrównującego autorstwa Cristiana Romero.

Po meczu Gasperini stwierdził wprost, że nie był zadowolony z występu Gómeza, stąd decyzja o jego zmianie. To kolejny problem w obozie Atalanty, który pojawia się tuż po tym, jak zawodnik odrzucił lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej.

Dorobek reprezentanta Argentyny z bieżącej kampanii to 14 występów, pięć goli i cztery asysty.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”