Liga Mistrzów: Harry Maguire skomentował zaskakującą porażkę Manchesteru United

Liga Mistrzów: Harry Maguire skomentował zaskakującą porażkę Manchesteru United fot. BBC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: MUTV

Manchester United przegrał z BSC Young Boys 1:2. Po zakończeniu zawodów, ich przebieg przeanalizował Harry Maguire.

Kapitan „Czerwonych Diabłów”, podobnie jak cała linia defensywna, nie zaliczy spotkania ze Szwajcarami do udanych.

Przy pierwszym golu zawinił Raphaël Varane, który źle ustawił się we własnym polu karnym. Jeśli chodzi o drugą sytuację, piłkę rywalom wyłożył Jesse Lingard. Na listę strzelców wpisali się Moumi Ngamaleu oraz Theoson Siebatcheu, którzy odpowiedzieli na trafienie z pierwszej połowy autorstwa Cristiano Ronaldo.

Gdy mecz dobiegł końca, wywiadu klubowej telewizji udzielił wspomniany Harry Maguire. Nie szczędził on słów krytyki wobec swojej drużyny, nawet jeśli grała ona przez ponad 55 minut w osłabieniu.

– Z czterema piłkarzami w obronie nie potrafiliśmy zbyt dobrze kontrolować tego, co się dzieje w naszym polu karnym. (…) Czego jednak można się spodziewać, gdy gramy w dziesięciu. Mogliśmy z pewnością być groźniejsi z kontry. Trudno to zaakceptować – wyznał Anglik.

– Sami postawiliśmy się w niekorzystnym położeniu, to był trudny mecz. Graliśmy na sztucznej murawie, w dodatku z dala od domu i w osłabieniu. Byliśmy zbyt oszczędni w grze, straciliśmy niechlujnego gola. To wszystko było takie pechowe – zauważył.

– Nie graliśmy najlepszej piłki. Nie zagrażaliśmy zbyt mocno rywalom, ale byliśmy naprawdę solidni. Przeciwnicy nie mieli zbyt wielu okazji, a potem otrzymaliśmy wielki cios z zaskoczenia w końcówce meczu – dodał.

– To był jednak dopiero nasz pierwszy mecz. Mamy przed sobą jeszcze wiele okazji, aby odbić się od dna i musimy to zrobić – zakończył.

Następnym rywalem Manchesteru United będzie Villarreal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy