Liga Mistrzów i Liga Europy: Mecze w Polsce jako neutralnym terenie

Liga Mistrzów i Liga Europy: Mecze w Polsce jako neutralnym terenie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA

Polska znalazła się w gronie krajów wyznaczonych przez UEFA do goszczenia meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy, które zostaną rozegrane na neutralnym terenie.

W czwartek w trakcie zorganizowanej przez UEFA telekonferencji omawiano to, jak w przyszłym sezonie będą wyglądały europejskie puchary oraz mecze młodzieżowe i reprezentacyjne.

Wydano w tej sprawie specjalny komunikat. Oto jego treść:

"Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, tu rozmawialiśmy przede wszystkim o meczach w ramach kwalifikacji do pucharów. Szczegółowo wyjaśniono opublikowany przez regulamin dotyczący ograniczeń i podróżowania w czasach pandemii. Podkreślono, aby przestrzegać restrykcji władz krajowych. Podjęliśmy też decyzję, że niektóre mecze zostaną przeniesione na stadiony neutralne" - czytamy.

W gronie krajów, które zgłosiły możliwość ewentualnej organizacji spotkań reprezentacji oraz Ligi Mistrzów i Ligi Europy, znalazły się Polska, Grecja, Węgry oraz Cypr.

Jeśli chodzi o nasz kraj, w grę wchodzą stadiony w Bielsku-Białej, Gdyni, Lublinie, Tychach i Łodzi.

Więcej na temat: Oficjalnie UEFA Polska Grecja Cypr Węgry

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy