Liga Mistrzów i Liga Europy: UEFA wyznaczyła obsadę sędziowską meczów finałowych [OFICJALNIE]

Liga Mistrzów i Liga Europy: UEFA wyznaczyła obsadę sędziowską meczów finałowych [OFICJALNIE] fot. Oleg Batrak / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA potwierdziła, że mecze decydujące o triumfach w Lidze Mistrzów i Lidze Europy poprowadzą odpowiednio Antonio Miguel Mateu Lahoz oraz Clément Turpin.

Komisja Sędziowska UEFA poinformowała, że 44-letni Lahoz będzie sędzią głównym finału Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się z Chelsea. Mecz zaplanowano na sobotę 29 maja (początek o 21:00). Ostateczne miejsce jego rozegrania zostanie wkrótce potwierdzone.

Lahoz jest arbitrem międzynarodowym od 2011 roku. Będzie to jego pierwszy finał Ligi Mistrzów. W tym sezonie poprowadził on pięć meczów Champions League. Po raz ostatni pojawił się w niej na murawie przy okazji starcia w ramach 1/4 finału pomiędzy Bayernem a Paris Saint-Germain (2:3).

W obsadzie sędziowskiej finału LM znalazł się Paweł Gil, który będzie jednym z asystentów VAR.

Finał Ligi Europy pomiędzy Villarrealem a Manchesterem United (26 maja w Gdańsku) poprowadzi z kolei 38-letni Turpin. W obecnym sezonie pracował on przy pięciu meczach Ligi Mistrzów i jednym LE.

Pełna obsada sędziowska finału Ligi Mistrzów:

Sędzia główny: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania);

Asystenci: Pau Cebrián Devis, Roberto Díaz Pérez del Palomar (Hiszpania);
Sędzia techniczny: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania);
VAR: Alejandro José Hernández Hernández (Hiszpania);
Asystenci VAR: Juan Martínez Munuera, Íñigo Prieto López de Cerain (Hiszpania), Pawel Gil (Polska).

Pełna obsada sędziowska finału Ligi Europy:

Sędzia główny: Clément Turpin (Francja);

Asystenci: Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francja);
Sędzia techniczny: Slavko Vinčić (Słowenia);
VAR: François Letexier (Francja);
Asystenci VAR: Jérôme Brisard, Benjamin Pages (Francja), Paulus van Boekel (Holandia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy