Liga Mistrzów: João Cancelo opuścił boisko z kontuzją?! Wszystko już wiadomo

Liga Mistrzów: João Cancelo opuścił boisko z kontuzją?! Wszystko już wiadomo fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Źródło: Helena Condis [Twitter] | Polsat Sport

João Cancelo zaprezentował się kapitalnie we wtorkowym meczu FC Barcelony z FC Porto w Lidze Mistrzów. Niepokój wzbudziła jego przedwczesna zmiana. Helenda Condis z COPE poinformowała niezwłocznie, czy doszło do kontuzji.

FC Barcelona jest już pewna dalszej gry w Lidze Mistrzów. Osiągnąć mogła to już w starciu z Szachtarem Donieck, ale wówczas podopieczni Xaviego odnieśli sensacyjną porażkę.

Tym razem mistrzowie Hiszpanii dopięli swego i pokonali we wtorek FC Porto stosunkiem 2-1. Faworyt zaprezentował się lepiej, ale Portugalczycy mogli w końcówce starcia wyrównać.

Bezsprzecznie największą gwiazdą tego pojedynku był João Cancelo.

Portugalczyk prezentował się dobrze w defensywie, lecz prawdziwy popis dał z przodu. W 32. minucie zaliczył odbiór, po którym oddał skuteczny strzał, czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 57. minucie sprawdził się w roli asystenta, posyłając świetnie podanie do swojego rodaka, João Félixa.

Tego wieczoru zanotował w sumie 65 kontaktów z piłką, sześć udanych dryblingów, trzy udane przechwyty czy pięć wykreowanych okazji. To był występ kompletny, który musiał zostać nagrodzony tytułem MVP.

Niepokój wśród kibiców gospodarzy wywołała zmiana 29-latka w 82. minucie. Na twarzy było widać, że odczuwa pewien dyskomfort. Niezwłocznie o jego stanie poinformowała Helenda Condis z COPE.

„Poczuł »przeciążenie«, to nic poważnego. Profilaktycznie poprosił o zmianę. Skakał z kolegami i świętował zwycięstwo” - napisała dziennikarka.

Taką wersję potwierdził sam zawodnik.

- Już w meczach reprezentacji z Lichtensteinem i Islandią trochę ryzykowałem, czułem delikatny ból. Dzisiaj też, w końcowych minutach się nasilił, dlatego wolałem zejść. Na niedzielę będę gotowy - zapewniał w pomeczowej rozmowie nominalny prawy defensor.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Premier League w sezonie 2023/2024. 63 na minusie Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] Mohamed Salah wściekły na Jürgena Kloppa. „Będzie ogień, jeśli coś powiem” [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] „Jestem w trakcie zbierania szczęki z podłogi”. Kapitalny gol gwiazdy Górnika Zabrze [WIDEO] Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza Widzew Łódź zdecydował w sprawie Rafała Gikiewicza FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje FC Barcelona wreszcie znalazła następcę Sergio Busquetsa? Zaawansowane negocjacje Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! Erik Expósito dopina długo wyczekiwany transfer?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?!